mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

                          

Wersja do druku

Aktualności

Już za nami próbny egzamin

08.12.2019

   Uczniowie naszej szkoły przez kolejne trzy dni tj. 20, 21, 23 listopada 2019r. zmagali się z pierwszym, próbnym egzaminem ósmoklasisty z jęz. polskiego, jęz. angielskiego i matematyki. Dla ósmoklasistów to pierwszy poważny egzamin w życiu. Niektórzy przyznali, że się nim denerwowali, ale słychać było też opinie, że czasu było dużo, więc nie było powodu do stresu.  A oto kilka wypowiedzi uczniów:

"Moje uczucia do tegorocznych próbnych egzaminów ósmoklasisty są mieszane, gdyż mam wrażenie, że nie poszły mi najlepiej. Mimo to, uważam, iż nie warto zamartwiać się próbnymi egzaminami, ponieważ one maja na celu sprawdzić wiedzę uczniów, którą dotychczas nabyli i zobrazować, jak naprawdę będą one wyglądały w kwietniu. Poza tym dowiemy się, co już dobrze sobie przyswoiliśmy, a nad czym musimy jeszcze popracować."
"Próbny egzamin był ciekawym doświadczeniem. Nie zaskoczył mnie zbytnio, ponieważ spodziewałam się, że będą w nim rzeczy, których nie omówiliśmy. Najlepiej poszedł mi egzamin z języka polskiego. Były tam dosyć proste zadania, aczkolwiek popełniłam kilka błędów. Największą trudność sprawił mi egzamin z matematyki. Na szczęście, to tylko egzaminy próbne i już wiem, czego mogę się spodziewać na tym w kwietniu."
"Uważam, że tegoroczny próbny egzamin był dość łatwy. Według mnie, najłatwiejszy był test z jęz. angielskiego, natomiast największą trudność sprawiła mi matematyka."  
"Egzamin ósmoklasisty z polskiego był podejrzanie łatwy, nie licząc zadania z rozpoznaniem tekstu. Było dużo zadań na podstawie podanych tekstów, najtrudniejsze okazało się wypracowanie, ale ogólnie był łatwy."
"Uważam, że tegoroczne egzaminy nie były trudne, jednakże największą trudność sprawiła mi matematyka, chociaż wiem, że próbne egzaminy miały tylko sprawdzić naszą dotychczasową wiedzę i nie warto się nimi zamartwiać. Dzięki nim dowiemy się, nad czym musimy jeszcze popracować, a w czym nam dobrze idzie."

Z ortografią na co dzień

24.11.2019

   29 października 2019r. 22 uczniów z naszej szkoły ( Va,b, VIa,b, VIIa,b,VIII ) pod kierunkiem pani Małgorzaty Pęciak i pani Katarzyny Urbańczyk brało udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym " Z ortografią na co dzień". Ogłoszenie wyników 30.11.2019r. << galeria>>

Konkurs plastyczny

24.11.2019

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogłoszonym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Działoszynie konkursie plastycznym zatytułowanym „ POWIAT PAJĘCZAŃSKI- MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Głównym zadaniem konkursu było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej najbliższą okolicę (region w którym mieszkają i uczą się uczestnicy ), walory kulturowe               i historię Powiatu Pajęczańskiego np. : zabytki, miejsca, ważne, legendy. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu pajęczańskiego. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych:

klasy I-III
klasy IV-VI
klasy VII-VIII.
  W szkolnym etapie mogliśmy podziwiać trzydzieści trzy prace, spośród których wytypowane zostały prace reprezentujące szkołę w etapie powiatowym.
  6 listopada w Pałacu  Męcińskich w Działoszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom, których wybrano  spośród 128 wspaniałych prac z 15 szkół podstawowych.. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły:
Maria Włodarczyk z kl. VIa- III miejsce w kategorii kl. IV-VI
Wiktoria Wasiel z kl. IIIb-wyróżnienie w kategorii kl. I-III
Laureatki otrzymały wspaniałe nagrody, a my gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces drugoklasistów

11.11.2019

    We wtorek 29 października 2019r. odbyły się eliminacje powiatowe XIV edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” dla klas II szkół podstawowych.

    Do tegorocznych eliminacji powiatowych zgłosiło się 13 dwuosobowych drużyn. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Kolanek i Wiktoria Kozieł z klasy IIa.

     W pierwszej kolejności uczniowie pisali test o bezpieczeństwie, a następnie każdy z uczestników indywidualnie miał za zadanie pokonać wcześniej przygotowany tor przeszkód w jak najkrótszym czasie.
     Dzięki bardzo dobremu przygotowaniu i wsparciu kibiców z klasy IIa nasi uczniowie zajęli III miejsce. Bartosz i Wiktoria otrzymali dyplom oraz nagrody rzeczowe. Po zakończonym konkursie uczestnicy oraz kibice w dobrych humorach wrócili do szkoły. 
Uczniów przygotowały p.Anna Słomian, p.Magdalena Waga 

Sukcesy sportowe wojewódzkie Amelki i Kingi

08.11.2019

    W dniu 28.09.2012r. Amelia Pawelus oraz Kinga Cimcioch reprezentowały powiat pajęczański na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Uniejowie. Na starcie zawodów stanęło po 5 pięciu najlepszych zawodników z każdego z 24 powiatów województwa łódzkiego. W każdym biegu brało udział około 120 zawodników. Amelia Pawelus uplasowała się na miejscu V, natomiast Kinga Cimcioch zajęła miejsce 31. Gratulujemy dziewczętom osiągniętych wyników i życzymy wytrwałości w dalszych treningach.

Sukcesy sportowe powiatowe Amelki i Kingi

08.11.2019

    W dniu 26 września 2019r. Amelia Pawelus (klasa VIII) oraz Kinga Cimcioch (klasa VI a) reprezentowały naszą szkołę na Inauguracji Szkolnego Roku Sportowego Powiatu Pajęczańskiego –w Indywidualnych Biegach Przełajowych, zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Pajęcznie i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Pajęcznie. 

Amelia Pawlus –zajęła I miejsce w ramach  Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII - VIII Szkół Podstawowych)  
Kinga Cimcioch –II miejsce - w ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI Szkół Podstawowych)
 Dziewczęta będą reprezentowały naszą szkołę na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Uniejowie. 

Droga do niepodległości …

08.11.2019

   <<<< galeria>>>>

 W dniu niezwykle uroczystym , bliskim sercu każdego Polaka, w przededniu 11 listopada, upamiętniającym  101 rocznicę odzyskania  niepodległości przez  naszą Ojczyznę, po 123 latach niewoli, uczniowie  klasy VII  b wraz z chórem  zaprosili społeczność szkolną Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  na wspólną wędrówkę po kartach historii.

Celem uroczystości  było  uczczenie narodowego święta, rozwijanie i pogłębianie zainteresowania przeszłością, zachodzącymi w niej  procesami i wydarzeniami, ugruntowanie  poczucia tożsamości narodowej poprzez rozwój  tożsamości regionalnej oraz pogłębianie i umacnianie postawy patriotyzmu. Uświadomienie znaczenia takich wartości , jak : wolność , niepodległość i suwerenność. 
  Podczas uroczystość  o  godzinie 11.11 , uczniowie i nauczyciele   włączyli się w ogólnopolską akcję   „ Szkoła do Hymnu „  poprzez  odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego  8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Ślubowanie klas I

08.11.2019

 <<<< galeria>>>>

    Tuż przed świętem Wszystkich Świętych we wtorek 29 października 2019r. uczniowie klasy Ia i Ib  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Ślubowanie to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego akademia miała charakter podniosły.
      Na uroczystość przybyli rodzice pierwszoklasistów, uczniowie klas II i III wraz                                   z wychowawcami oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk oraz kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Iwona Szcześniak.
Dyrektor szkoły p. Krystyna Strzelczyk powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych ,           a szczególnie ciepłe słowa otuchy skierowała do bohaterów uroczystości – uczniów klas pierwszych.
       Zanim dotychczasowe maluchy stały się uczniami, musiały przejść prawdziwy sprawdzian wiedzy i umiejętności , przygotowany przez koleżanki z klas starszych. Pierwszoklasiści popisali się znajomością zasad obowiązujących w szkole, udowodnili też, że doskonale znają przepisy ruchu drogowego. Wszyscy byli solidnie przygotowani do występu; śpiewali i wygłaszali swoje kwestie z odpowiednią dykcją, zaangażowaniem i rezolutnością. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.
Po egzaminie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu p. Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia oraz wręczyła każdemu pamiątkowy dyplom.
     Gdy część oficjalna dobiegła końca, przemówił p. Wójt Tomasz Stolarczyk i pogratulował nowo przyjętym uczniom naszej szkoły oraz życzył sukcesów, pilności i wytrwałości na nowej drodze obowiązków szkolnych. Pierwszoklasiści otrzymali z jego rąk praktyczne prezenty, które mogli wykorzystać od razu następnego dnia. Również upominki wręczone przez kolegów i koleżanki z klas II i III wywołały uśmiech na twarzach ich młodszych kolegów. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów z klas pierwszych.
   Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, aby każdy dzień spędzony w szkole był wspaniałą przygodą z nauką, by chętnie przebywali w murach naszej placówki, nawiązując wiele nowych i pięknych przyjaźni.