mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

Aktualności

Wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur Matematyczny

09.05.2017

   Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach. W naszej szkole brało udział 16 uczniów klas IV - VI. Uczniowie klas czwartych Kacper Kowalski i Konrad Biskup uzyskali wyróżnienia na tym konkursie. GRATULUJEMY!. Pozostałym uczniom również serdecznie  gratulujemy udziału w konkursie i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z matematyką. << WYNIKI KONKURSU>>

WYSTAWA KWIATOWA

09.05.2017

 Nadeszła wiosna, więc czas na zmianę wystawy. Tym razem uczniowie popisywali się pomysłowością robienia kwiatów z bibuły, ale nie tylko. Pojawiły się również uszyte z materiału tulipany. Oczy cieszyły krokusy, przebiśniegi, róże. Zrobiło się naprawę wiosennie.

ŚWIĄTECZNO-ZIMOWA WYSTAWA

09.05.2017

<<< galeria >>>   Uczniowie naszej szkoły uczestniczą nie tylko w różnych konkursach przedmiotowych w szkole i poza nią, ale także rozwijają swoje umiejętności technicznie. Efekty ich zdolności manualnych można oglądać na szkolnym korytarzu, gdzie zaprezentowane zostały wytwory ich działalności. Celem wystawy jest pokazanie potencjału uczniów oraz stworzenie klimatu tej pory roku. Na wystawie zobaczyć można własnoręcznie zdobione bombki różnymi technikami, choinki, aniołki, stroiki oraz wszystko, co związane jest z Bożym Narodzeniem. Dużym zainteresowaniem odwiedzających naszą szkołę cieszyły się bałwanki wykonane z plastikowych kubków.

226 rocznica Konstytucji 3 Maja

09.05.2017

   4 maja 2017 r. dla uczczenia Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem Pani Marzeny Otockiej – Bednarek. Uroczystość zapoczątkowało wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego, po którym uczniowie klas IV przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Aby podkreślić rangę apelu, uczniowie recytowali wiersze wybitnych polskich twórców zaangażowanych w odzyskanie niepodległości, głoszących idee patriotyczne. Całość dopełniły pieśni śpiewane przez szkolny chórek pod kierunkiem Pana Szymona Cybuli. Na zakończenie Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk podkreśliła, że była to lekcja, podczas której mogliśmy pogłębić znajomość historii naszego narodu, który przez wieki musiał walczyć o niepodległość. Powaga treści, piękna muzyka i śpiew oraz współgrająca z tym dekoracja sprawiły, że uczniowie z uwagą obejrzeli występ.

KONKURS WIELKANOCNY PRZEDSZKOLAKÓW

09.05.2017

   W kwietniu odbył się w przedszkolu konkurs na „Najpiękniejsze jajko wielkanocne”. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na symbolikę wielkanocną oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej. W konkursie brały udział dzieci 3- 4 letnie. Wykonywały prace związane tematycznie ze Świętami Wielkanocnymi. Prace były wykonane z wielką precyzją, dokładnością, jak również pomysłowością. Każda z prac była wyjątkowa, a zatem wszystkie prace zostały nagrodzone. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i dyngusowe jajeczka, natomiast laureaci dodatkowo kredki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!  <<<< galeria >>>>

„Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów”

26.03.2017

   W grudniu został przeprowadzony konkurs „Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów”ogłoszone przez Instytut Rozwoju Oświaty. Brało w nim udział 8 uczniów z klas VI. Celem było praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej. Wyniki konkursu poznaliśmy w lutym. Spośród ponad 2006 uczestników nasi uczniowie zajęli:
19 miejsce - Alicja Włodarczyk, 22 miejsce – Aleksandra Wiśniewska, 27 miejsce – Jakub Telinga,
28 miejsce – Katarzyna Krysiak, 33 miejsce – Rafał Żuberek, 35 miejsce – Oliwia Kluczna,
43 miejsce – Bruno Schabowicz, 46 miejsce – Dawid Skupiński. Uczestnicy otrzymali dyplom uznania potwierdzający udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Mistrz ortografii”

26.03.2017

    Dnia 17 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas IV-VI. Uczniowie pisali test, w którym musieli wykazać się znajomością zasad ortografii. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Katarzyna Krysiak kl. VIA
II miejsce – Aleksandra Wiśniewska kl. VIB
III miejsce – Alicja Włodarczyk kl. VIA
Jedna z uczennic z podium zaprezentowała naszą szkołę na „Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym” w Makowiskach.

Walentynki

06.03.2017

 <<< galeria >>>

 14 lutego 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zakochanych - Walentynki. Tego dnia w szkole królował kolor czerwony. Samorząd Uczniowski przygotował specjalną skrzynkę, do której można było wrzucać walentynki. Ogłoszony również został konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZE SERCE WALENTYNKOWE" Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie pracy w formie przestrzennej. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - MAJA Bożek - kl. I
II miejsce - WIKTORIA Ochocka - kl. III B
III miejsce - Zosia Dzbik - kl. II B
Gratulujemy!!!!

WYSTAWA WALENTYNKOWA

06.03.2017

 Kolejna wystawa tematyczna w szkole związana jest z WALENTYNKAMI. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali prace na tą okoliczność, dzięki temu powstała piękna dekoracja korytarza.

<<< galeria >>>

Wyjazd na lodowisko

15.02.2017

   Klasy szóste naszej szkoły miały zorganizowany wyjazd na lodowisko do Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie pod opieką wychowawczyń - Renaty Szczecińskiej i Magdaleny Marciniak.
Uczniowie aktywnie spędzili czas wykorzystując umiejętności jazdy na łyżwach. Dla niektórych jazda ta była nie lada wyczynem, ponieważ po raz pierwszy mieli możliwość podjęcia takiego wyzwania.
Wszystkim, pobyt dostarczył wiele radości i wspomnień. Oto kilka ujęć z pobytu: << galeria >>

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

09.02.2017

   <<< galeria >>>

  12 stycznia 2017 roku był wyjątkowym dniem w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rząśni. W tym dniu miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z balem karnawałowym. Zaproszeni "dziadkowie" licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci przygotowały dla nich piękną akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ogromną niespodzianką dla naszych gości były upominki wykonane samodzielnie przez wnuczęta. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce. Po części artystycznej rozpoczął się bal karnawałowy. Każde dziecko było przebrane w swój wymarzony strój. Nie zabrakło wśród przedszkolaków pięknych księżniczek, wróżek, policjantów, strażaków oraz wielu innych. Ten dzień był pełen uśmiechu, wzruszeń i radości…

Posumowanie I semestru 2016/17

09.02.2017


Najlepsze średnie:
Kl. IVa –liczy 21uczniów, średnia ocen w klasie wynosi 4,14 frekwencja – 97,3%
Najlepsi uczniowie:
1. Konrad Biskup – śr. ocen 5,0 zach. wzorowe
2. Maciej Żarowski – śr. ocen 4,91 zach. wzorowe
3. Anna Konieczko – śr. ocen 4,82 zach. wzorowe
4. Hanna Światłowska – śr. ocen 4,82 zach. wzorowe
5. Daria Telenga – śr. ocen 4,82 zach. wzorowe
6. Maja Grzejdziak – śr. ocen 4,73 zach. wzorowe
Uczniowie ze 100% frekwencją
Bartosz Słomian, Dominik Łakomy, Oliwia Romanowska, Anna Konieczko, Hanna Światłowska, Daria Telenga
Kl. IVb – liczy 21 ucz. średnia ocen w klasie 4,21 frekwencja – 87,52% Najlepsi uczniowie:
1. Michał Wilk – śr. ocen 5,18 zach. wzorowe
2. Kacper Kowalski – śr. ocen 5,09 zach .wzorowe
3. Krzysztof Cimcioch – śr. ocen 4,90 zach. wzorowe
4. Wojciech Herczyński – śr. ocen 4,90 zach. wzorowe
5. Marta Parcheniak – śr. ocen 4,90 zach. wzorowe
6. Klaudia Pluta - śr. ocen 4,81 zach. wzorowe
7. Aleksandra Nowak – śr. ocen 4,72 zach. wzorowe
8. Patryk Lipertowicz – śr. ocen 4,45 zach. wzorowe
9. Kinga Socha – śr. ocen 4,45 zach. wzorowe
Uczniowie ze 100% frekwencją
Bartosz Mielczarek, Marta Parcheniak, Zuzanna Skupińska, Michał Wilk, Dawid Sygidus, Kinga Szcześniak, Agata Szmajdzińska
Kl. V – liczy 26 ucz. średnia ocen w klasie 3,79 frekwencja 92%
Najlepsi uczniowie:
1. Kamil Urbańczyk – śr. ocen 5,0 zach. wzorowe
2. Karolina Aleksanderek - śr. ocen 4,82 zach. wzorowe
3. Jakub Mielczarek – śr. ocen 4,64 zach. wzorowe
4. Kinga Strugacz – śr. ocen 4,55 zach. wzorowe
Kl. VIa – liczy 18 ucz. średnia ocen w klasie 4,33 frekwencja 86%
Najlepsi uczniowie:
1. Katarzyna Aleksanderek – śr. ocen 5,09 zach. wzorowe
2. Aleksandra Pietrzyk - śr. ocen 5,0 zach. wzorowe
3. Oliwia Słomian – śr. ocen 4,81 zach. wzorowe
4. Alicja Włodarczyk - śr. ocen 4,81 zach. wzorowe
5. Rafał Żuberek – śr. ocen 4,81 zach. wzorowe
6. Katarzyna Krysiak - śr. ocen 4,63 zach. wzorowe
7. Laura Krysiak - śr. ocen 4,54 zach. wzorowe
8. Dominika Budziałowska – śr. ocen 4,54 zach. wzorowe
9. Seweryn Chęciński – śr. ocen 4,54 zach. wzorowe
Uczniowie ze 100% frekwencją
Katarzyna Aleksanderek, Oliwia Kluczna, Aleksandra Pietrzyk, Alicja Włodarczyk
Kl. VIb - liczy 16 ucz. średnia ocen w kl. 3,93 frekwencja 85,31%
Najlepsi uczniowie:
1. Jakub Telinga - śr. ocen 5,0 zach. wzorowe
2. Aleksandra Wiśniewska – śr. ocen 4,82 zach. wzorowe
3. Milena Wolniaczyk - śr. ocen 4,82 zach. wzorowe
4. Bartosz Kusiak - śr. ocen 4,55 zach. wzorowe
Uczniowie ze 100% frekwencją
Jakub Roszczyk, Oskar Rogaczewski, Milena Wolniaczyk, Ewelina Stępień

Klasa z najwyższą średnią ocen to kl. VIa -4,32, z najniższą kl.V -3,79

Konkurs kolęd i pastorałek

01.02.2017

   23 stycznia w Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rząśni odbył się "Gminny konkurs kolęd i pastorałek". W konkursie wzięło udział 30 uczestników w różnym przedziale wiekowym. Nasi uczniowie zdobyli nagrodę w kategorii ,,duet " Zuzanna Skupińska oraz Klaudia Pluta zajęły pierwsze miejsce . Reszta uczestników otrzymała dyplom za udział i  upominki przygotowane przez patrona Wójta Gminy Rząśnia . << galeria >>

Zabawa karnawałowa

23.01.2017

 << galeria>> W piątek 13 stycznia 2017 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej  odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich dzieci i uczniów naszej szkoły. Choinka odbyła się w godz. 16.00 - 20.00, zabawa zorganizowana została przez Komitet Rodzicielski. O oprawę muzyczną zadbał zatrudniony przez rodziców DJ.  Większość uczestników choinki postarało się o piękne i ciekawe kostiumy oraz maski. Wśród przebierańców były: kot, księżniczki, królowe, mumia, motyle, wróżki, pszczółki i wiele, wiele innych ciekawych postaci. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i oryginalnie, dla każdego przebierańca znalazł się słodki upominek. DJ zorganizowała i przeprowadziła wiele ciekawych zabaw dla naszych dzieci i uczniów. Wszystkie zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem, do udziału w nich było bardzo wielu chętnych. Sprawiły one dzieciom radość i urozmaiciły całą zabawę choinkową.
Rada rodziców i obecne na zabawie mamy zapewniły wszystkim uczestnikom zabawy smaczne ciasta, owoce, cukierki i soki.
Zabawa choinkowa udała się doskonale, a dzieci i uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów.

Góra Grosza 2016

23.01.2017

  W naszej szkole zakończyliśmy akcję "Góra Grosza 2016"organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, której celem jest zebranie funduszy na pomoc
dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i
dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi
rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej
potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy
wychowawcze.

Nasza szkoła zebrała w tym roku 1280,45
W przeliczeniu na jednego ucznia przypadło 6,70

WYNIKI W KLASACH  <<< GALERIA >>>
w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie
I -  58,59 7,32 IV
II A  - 90,29 4,51 VIII
II B -  143,62 7,18 V
III A -  151,15 6,29 VII
III B -  121,18 6,37 VI
IV A -  233,70 11,12 I
IV B -  206,74 9,84 II
V  - 216,46 9,02 III
VI A -  22,26 1,23 X
VI B -  36,50 2,28 IX

DZIĘKUJEMY!!!