mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

Aktualności

„Deutsch mit Socke"

28.09.2016

  Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie pt.”Deutsch mit Socke”.
Spotkanie dla zainteresowanych szkół z naszego rejonu odbyło w ZSP w Kleszczowie w dniu 20.09.2016 r. i zostało zorganizowane we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.
Dzięki zaangażowaniu p. Renaty Szczecińskiej grupa uczniów klas V-VI mogła uczestniczyć w Live- Show z bohaterami znanego telewizyjnego serialu niemieckiej stacji WDR „Deutsch mit Socke”. Byli oni inspiracją do przełamania bariery w mówieniu prostych zdań po niemiecku. Tak jak wspomniana bohaterka „Socke”, która również uczy się mówić po niemiecku najważniejsza jest komunikacja i wzajemne porozumienie się a dopiero potem poprawność gramatyczna.
To spotkanie uświadomiło uczniom potrzebę uczenia się wielu języków obcych, dzięki którym możemy porozumieć się z każdym bez barier.

Narodowe czytanie

28.09.2016

   Narodowe Czytanie - to ogólnopolski projekt popularyzujący czytanie dzieł polskich pisarzy. Zainicjowany został w 2012r. przez ówczesnego prezydenta Polski – Bronisława Komorowskiego i jest wciąż kontynuowany.
W tym roku wybrane dzieło zostało przeczytane w 2200 miejscach w całej Polsce oraz poza jej granicami. Czytano w szkołach, bibliotekach, a także m.in. w Senacie, na szczytach gór, statkach oraz jednostkach wojskowych . Natomiast prezydent Andrzej Duda wraz z żoną przeczytali fragmenty dzieła w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
Do tegorocznego Narodowego Czytania zostało wybrane „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Lektura ta została wyłoniona podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

W naszej szkole czytanie to odbyło się 5 września. Czytali uczniowie klas VI pod kierunkiem Pani Renaty Szczecińskiej, a spotkaniu towarzyszyło przypomnienie życiorysu Henryka Sienkiewicza.
Takie działania zachęcają do sięgania po polskie dzieła oraz do wspólnego czytania, z którego płynie tak wiele korzyści, bowiem czytanie ma wpływ na rozwój intelektualny dzieci, m.in.:
 zapewnia emocjonalny rozwój dziecka
 rozwija język, pamięć i wyobraźnię
 uczy myślenia, poprawia koncentrację
 wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka
 poszerza wiedzę ogólną
 ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole
 uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu
 zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów
 kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy ze strony masowej kultury

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

01.09.2016

 KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 Wakacyjny czas niestety dobiegł końca. Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli dzisiaj kolejny rok szkolny, który z pewnością dla wielu uczniów i nauczycieli będzie czasem nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy.
Był to  wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistówi, których zapewniamy, że rozpoczęli proces uczenia w szkole z ogromnymi tradycjami, która przez wszystkie lata swojego istnienia kształtuje najważniejsze wartości w życiu człowieka.Nowy rok szkolny, nowe sukcesy i wyzwania. Niech nowy rok szkolny przyniesie wszystkim same sukcesy, potwierdzone wysokimi ocenami, a nauka i praca zawsze będzie źródłem przyjemności i satysfakcji.

Zakończenie roku szkolnego

30.06.2016

<<< galeria>>>

  24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/16. Po uroczystej Mszy Świętej, Dyrektor, nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły na dalsze uroczystości. Na hali sportowej odbył się apel, w trakcie którego Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk podsumowała zakończony rok szkolny, złożyła gratulacje uczniom wyróżnionym za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, pracę na rzecz szkoły. Głos zabrał również Wójt Gminy Rząśnia, który podziękował Dyrekcji i nauczycielom za całoroczną pracę, a także życzył wszystkim udanych wakacji. Wręczone zostały również nagrody za udział w konkursach przedmiotowych oraz za udział w konkursie plastycznym "Bezpieczne wakacje" organizowanym wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi Oddział w Sieradzu.

Wycieczka klas II Miasteczko Westernowe Twinpigs w Żorach.

29.06.2016

   W piątek 17 czerwca, wczesnym rankiem wyruszyliśmy na wycieczkę do Westernowego Miasteczka.  Najpierw etapami i sukcesywnie wędrowaliśmy po ścieżce edukacyjnej z panią animator i poznawaliśmy historię oraz kulturę Ameryki Północnej. Była to podróż w czasie na Dziki Zachód. Następnie uczniowie z wielką radością i ochotą korzystali z licznych atrakcji, które znajdowały się na terenie parku rozrywki. Niezwykłych wrażeń dostarczyła nam przejażdżka w kinie 5D i Nawiedzona Sztolnia. Niemniej ciekawie było obejrzeć na żywo pojedynek rewolwerowców i "Napad na bank" odgrywany przez tamtejszych aktorów.
Uczniowie z żalem opuszczali teren miasteczka. Nie sposób było nie odwiedzić również McDonalds, tak bardzo ulubiony przez dzieci. Zmęczeni, ale radośni powróciliśmy na miejsce. Dzień ten dostarczył nam wiele wrażeń i przeżyć.

Piknik rodzinny

29.06.2016

<<< galeria>>>  

 Dzięki zaangażowaniu rodziców 15 czerwca odbył się wspaniały piknik rodzinny dla uczniów klasy pierwszej. Program obfitował w różne niespodzianki, które sprawiły dużo radości nie tylko najmłodszym.
Najpierw zwiedzaliśmy lotnisko wojskowe w Łasku, na którym w towarzystwie przewodnika podziwialiśmy pokazy strażackie, umiejętności polskich i amerykańskich lotników, a potem każdy mógł zobaczyć a nawet dotknąć samolot F16. Ciąg dalszy wspaniałej przygody miał miejsce w Świetlicy Środowiskowej w Będkowie. Mnóstwo radości sprawił wszystkim mecz rozegrany pomiędzy drużynami rodziców i uczniów. Nie zabrakło miłych chwil przy wspólnym pieczeniu kiełbasek, zabawach w piaskownicy, piłkarzykach i tenisie stołowym. Wielką niespodzianką był pyszny domowy tort, mający symbolizować miłe zakończenie roku szkolnego i radość z nadchodzących wakacji. Wszyscy mamy nadzieję, że podobne, wspólnie spędzone chwile powtórzą się w przyszłym roku szkolnym.

Konkurs plastyczny

28.06.2016

    Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. ”BEZPIECZNE WAKACJE” organizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Jana Pawła II i Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi Oddział w Sieradzu. Celem konkursu było kształtowanie świadomości młodzieży szkolnej i propagowanie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III i IV-VI. W przewidzianym terminie wpłynęło 60 prac. Po trudnych obradach komisja konkursowa w składzie:

a) Dyrektor Szkoły
b) Nauczyciel plastyki
c) Inspektor pracy
wyłoniła laureatów.

W kategorii klas I-II

Miejsce I-Wiktor Botór kl. Ia
Miejsce II-Oliwia Jaworska kl.IIa
Miejsce III-Małgorzata Krawczyk kl. Ia

Wyróżnienia otrzymali:

Kinga Szcześniak kl IIIb Adam Ławniczek kl. IIa
Nikola Niedbalska kl.Ib
Szymon Zarzycki kl.Ia
Lena Miller kl.Ia
Oktawia Ranos kl.Ib

W kategorii klas IV-VI

Miejsce I-Laura Krysiak kl.Va
Miejsce II- Ewelina Stępień kl.Vb
Miejsce III- Aleksandra Skupińska kl.VI

Wyróżnienia otrzymali:

Bartosz Bzdak kl.IV
Natalia Cimcioch kl.IV
Wiktoria Kurzynoga kl.IV
Aleksandra Pietrzyk kl.Va
Rafał Żuberek kl. Va
Julia Kucharska kl.VI
Sara Beśka kl.VI

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Informacja o stypendiach za wyniki w nauce dla uczniów

22.06.2016

   Gminny Zespół Oświaty w Rząśni informuje, że stypendium motywacyjne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostanie wypłacone w dniu 6 lipca 2016 r. o godz. 12:00 w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni, przy ul. 1 Maja 37.

Wnioski o przyznanie stypendium można odebrać w Gminnym Zespole Oświaty (budynek Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni, ul. 1 Maja 16 – II piętro) . Do wniosków należy dołączyć świadectwo lub kopie świadectwa potwierdzoną przez Dyrektora Szkoły. Termin składania wniosków mija 1 lipca 2016r.

Plik do pobrania

 Informujemy również, że zasady przyznawania stypendiów regulowane są przez uchwałę Rady Gminy Rząśnia Nr XXIV/253/2014 w sprawie uchwalenia Regulaminu przyznawania stypendiów za wyniki w nauce dla uczniów i studentów.

Wycieczka klas III Inwałd – Kraków

19.06.2016

 << galeria >>  W czwartek 16 czerwca uczniowie klasy IIIa i IIIb wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę. Pierwszym punktem programu był Inwałd – Park Miniatur. Dzieci mogły z bliska zobaczyć najciekawsze budowle z całego świata w miniaturze. Podczas zwiedzania pani przewodnik opowiadała im ciekawostki z historii budowli. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z wybraną miniaturą. Później udaliśmy się do Warowni gdzie zobaczyliśmy ruchome smoki, zbrojownię i salę tortur.
Następny punkt wyjazdu, czyli Kraków również okazał się dla dzieci ciekawym miejscem. Po zapoznaniu się z budowlami i historią Krakowa podczas lekcji uczniowie mogli tego dnia na żywo zobaczyć Wawelskiego Smoka, Sukiennice, Zamek Królewski, Kościół Mariacki. Dużą atrakcją okazało się zejście do krypt królewskich grobów oraz dotknięcie serca Dzwonu Zygmunta. Na koniec zwiedzania Krakowa mogliśmy na własne uszy usłyszeć hejnał z wieży mariackiej, a także pomachać trębaczowi, który go grał. Wszyscy zgromadzeni na rynku krakowskim bili mu brawo.
Wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni ale szczerze zadowoleni z udanej wyprawy.

Dzień Matki w naszej szkole

19.06.2016

   Z okazji święta naszych mam uczniowie z klas I-III pod opieką swoich wychowawców przygotowali wspaniałą część artystyczną. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Przygotowały również zabawne scenki teatralne z życia rodziny, a dziewczynki wystąpiły w pokazie mody.
  Część artystyczną uświetnił pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu jednego z naszych uczniów Błażeja Suszka wraz z partnerką, a także układa choreograficzny w wykonaniu czirliderek. Na zakończenie uroczystości mamy zachwyciły się upominkami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci.

Baśniowy świat dla kochanych rodziców

19.06.2016

 << galeria>>   8 czerwca był dniem uroczystym, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przedszkolaki świętowały bowiem Dzień Matki i Ojca. Na hali sportowej zebrali się zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczął śpiewem chórek szkolny. Następnie wszystkich gości powitała Krystyna Strzelczyk, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Dzieci pod kierownictwem swoich nauczycieli przygotowały dla publiczności część artystyczną. Najpierw wystąpiła grupa najmłodsza, która wprowadziła wszystkich w baśniowy i bajkowy świat utworem „Witajcie w naszej bajce”. Następnie kolejne grupy przedstawiały baśnie: „Księżniczkę na ziarnku grochu”, „Calineczkę”, „Kopciuszka”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role, śpiewały oraz tańczyły, za co otrzymywały gromie brawa. Wzruszenie, radość i uśmiech gościł na twarzach wszystkich rodziców. Po przedstawieniach głos zabrał Tomasz Stolarczyk, wójt gminy Rząśnia składając wszystkim serdeczne życzenia oraz podkreślając ważną rolę rodziców w życiu dziecka. Na zakończenie przedszkolaki odśpiewały gościom uroczyste „Sto lat”. Po części artystycznej dzieci wręczyły upominki rodzicom i wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Wyniki konkursu pt. „Szlakiem bohaterów książek”

19.06.2016

   Troje uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w konkursie dla klas V z powiatu pajęczańskiego organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pajęcznie. Katarzyna Krysiak, Rafał Żuberek oraz Jakub Telinga zmagali się z zadaniami dotyczącymi znajomości książek. Samodzielnie zgłębiali treść książek „Legendy polskie” , „Ania z Zielonego Wzgórza” , „Ten obcy” oraz „W pustyni i w puszczy”. Jakub Telinga zajął III miejsce w tym konkursie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Konkurs fotograficzny

19.06.2016

 Regulamin szkolnego konkursu fotograficznego

1. Organizatorem konkursu fotograficznego „Z książką na koniec świata” jest biblioteka szkolna.
2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-V.
3. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do wakacyjnego czytelnictwa.
4. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie.
5. Zdjęcia można przesyłać w formacie JPG na adres mailowy szkoły –
6. edu-rzasnia@o2.pl lub dostarczyć do biblioteki szkolnej w formie odbitek w formacie A4 do 16 września.
7. E-mail z pracą powinien zawierać następujące informacje :
 dane personalne uczestnika (imię, nazwisko)
 tytuł fotografii


8. Zdjęcia dostarczone bezpośrednio do biblioteki powinny być także opisane jw.
9. Prace niespełniające wymogów regulaminu zostaną odrzucone.
10. Zgłoszenie fotografii do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:

• zamieszczenie fotografii na stronie szkoły, w kronice szkolnej

11. Spośród nadesłanych prac Jury wybierze trzy prace, które zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
12. Decyzje Jury są ostateczne i wiążące dla wszystkich uczestników Konkursu.
Wręczenie nagród nastąpi na najbliższej akademii po ogłoszeniu wyników.

Dzień Dziecka w przedszkolu

19.06.2016

 2 czerwca przedszkolaki obchodziły Dzień Dziecka. Po śniadaniu wszystkie grupy otrzymały prezenty. W końcu przyszła kolej na niespodziankę, a było nią malowanie twarzy dzieci. Przedszkolaki z radością ustawiały się w koleje i wybierały wzory. Potem wszystkie grupy bawiły się na placu zabaw. W tak miłej atmosferze minęło świętowanie Dnia Dziecka. <<< galeria >>>

Przedszkolaki na poczcie

19.06.2016

 1 czerwca grupa I wybrała się na pocztę. Dzieci wysyłały do swoich domów zaproszenia na uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniem. To był dzień pełen wrażeń.   <<< galeria >>>>