mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

 ZAPRASZAMY NA WYWIADÓWKĘ RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I-VII W DNIU 01.02.2019r O GODZINE 15.30, KLASY VIII O GODZINIE 15.00 Wersja do druku

Aktualności

Zabawa choinkowa w szkole

06.02.2019

   1 lutego 2019 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa , która jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Tańce, stroje karnawałowe , poczęstunek. To wszystko składa się na organizowaną zabawę choinkową.
Do zabawy w tegorocznym balu zaprosił DJ , który przed kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory starsze, ale wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów.
Zabawa choinkowa dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu przyjemnych wrażeń . Był to mile spędzony czas w gronie rodzinnym, a zarazem wspaniała integracja ze szkołą .Dzieci pokazały ,że chcą i potrafią dobrze się bawić.
Kolejna zabawa choinkowa za rok !

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

06.02.2019

<<<Galeria>>>>

   31 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Wszystkich przybyłych gości powitała Krystyna Strzelczyk, dyrektor placówki. Głos zabrał również Tomasz Stolarczyk, wójt gminy podkreślając ważną rolę "dziadków" oraz składając im życzenia. Dla gości przygotowano poczęstunek i pogram artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie przedszkolaki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami. To był wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy.

Konkursy bożonarodzeniowe

20.01.2019

  <<< galeria>>> 

Jak co roku, w naszym przedszkolu, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia odbył się konkurs plastyczny. Dzieci miały za zadanie wykonać „Najpiękniejszą kartkę świąteczną” (3-4 latki) i „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową” (5-6 latki). Prace przyjmowane były do 13 grudnia 2018r., natomiast 17 grudnia 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Komisja miała niełatwe zadanie w wyłonieniu zwycięzców, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki. Dzieci za pomocą najróżniejszych technik (wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, makaronów, plasteliny, farby, waty, nitek itp.) wykonywały prace konkursowe. Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk wręczyła laureatom dyplomy i upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Za wszystkie prace dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Konkurs ortograficzny

03.01.2019

 28 października 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, wzięło w nim udział piętnaścioro uczniów klas 6 -8. Po sprawdzeniu testów ortograficznych okazało się, że miejsca na podium zajęły trzy uczennice klasy 8 A:

I miejsce – Katarzyna Krysiak

II miejsce – Dominika Budziałowska

III miejsce – Alicja Włodarczyk

5 grudnia 2018 r. dziewczyny reprezentowały szkołę w XI edycji Dyktanda o Pióro Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. Katarzyna Krysiak otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!

Jasełka w przedszkolu

03.01.2019

<<<galeria>>>

   W piątek, 21 grudnia odbyły się Jasełka przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienia były wyjątkowe. Najpierw wystąpiła młodsza grupa. Przedszkolaki po raz pierwszy wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Trzej Królowie. Był to debiut aktorski 4 - latków. Potem wystąpiła najstarsza grupa. W barwnych strojach wystąpiły dzieci 6 – letnie, które wcieliły się w role Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków, Królów, krasnoludków i obłoczków. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami, rodzeństwem oraz panią dyrektor Krystyną Strzelczyk. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczystą atmosferę wprowadzając wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Niezwykły gość w przedszkolu.

01.01.2019

  <<< galeria >>> 

  6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Został przywitany przez Panią dyrektor Krystynę Strzelczyk. Po powitaniu rozpoczęła się akademia przygotowana specjalnie dla Mikołaja. Mali aktorzy z uśmiechem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Później nadszedł najbardziej wyczekiwany przez dzieci moment – rozdawanie prezentów! Na pamiątkę spotkania przedszkolaki pozowały do zdjęć z Mikołajem. Na zakończenie dzieci podziękowały za prezenty i pożegnały wyjątkowego gościa.

”Pluszowy miś, mój serdeczny przyjaciel”

30.11.2018

    << galeria >>

   W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, już po raz kolejny w przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczny pt. ”Pluszowy miś, mój serdeczny przyjaciel”. Podsumowanie konkursu odbyło się 26 listopada. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przedstawiającej postać pluszowego misia. Prace były oceniane w czterech grupach wiekowych: dzieci 3-letnie, dzieci 4-letnie, dzieci 5-letnie oraz dzieci 6-letnie. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami, wyklejanka, malowanka, prace przestrzenne itp. Oceniane były walory estetyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac. Wszystkie prace zostały docenione. Pani dyrektor wręczyła laureatom dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

27.11.2018

 <<< galeria>>>

  21 listopada obchodziliśmy w Zespole Szkolno -Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni Dzień Życzliwości, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski (Alicję Włodarczyk, Amelię Konieczko, Oliwiera Pęciaka, Macieja Żarowskiego) wraz z opiekunkami SU: Ewą Płaszczyńską i Marleną Ryś –Walczyk. Każdy, kto wchodził do szkoły, losował od przedstawicieli SU karteczkę z sentencją o życzliwości. W tym dniu korytarz szkolny udekorowano balonami i kolorowymi kartkami z hasłami zachęcającymi do okazywania sobie wzajemnej sympatii, przygotowano również gazetkę na temat sposobów okazywania życzliwości, a na drzwiach pojawiły się plakaty promujące postawę życzliwości. Trudno było ich nie zauważyć i nie przeczytać... oraz jak najszybciej wprowadzić w czyn.
Uczniom klas I –VIII na pierwszej godzinie lekcyjnej wyemitowano film pt. „Podaj dalej”. Jego bohater, dwunastoletni chłopiec, postanawia zmienić świat na lepsze, pomagając trzem przypadkowym osobom, pod warunkiem, że każda z nich zobowiąże się pomóc kolejnym trzem, a następna z nich kolejnym trzem. System zaczyna działać, wywołując swoistą „epidemię życzliwości”.
     21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień uchwalony został 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę Jom Kippur między Izraelem a Egiptem. „World Hello Day” to nazwa angielska funkcjonująca po dziś dzień. Ten życzliwy zwyczaj podchwyciło 180 innych krajów, które również pragną zademonstrować w ten sposób chęć pokoju na świecie.
Dzień życzliwości powoli wpisuje się w tradycję naszej szkoły. Jest to wspaniała okazja, żeby uświadomić sobie, że życzliwość obowiązuje nas zawsze i każdy dzień powinien być pełen wzajemnej serdeczności i uprzejmości. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok. Życzymy wszystkim jak najwięcej powodów do uśmiechu, bo uśmiech najlepszy jest na wszystko.

Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu

15.11.2018

   9 listopada o godzinie 11:11 przedszkolaki wspólnie odśpiewały hymn narodowy. Tym samym dzieci z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości również włączyły się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W tym dniu przedszkolaki z dużym zaangażowaniem wykonywały poznane symbole narodowe: flagę i godło Polski oraz kotyliony. <<< galeria>>>

GMINNE OBCHODY 100 -ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

15.11.2018

   <<< galeria>>>

   11 listopada 2018 r. Pani dyrektor Krystna Strzelczyk, nauczyciele i uczniowie ZSP uczestniczyli w Gminnych Obchodach 100 - rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły podczas uroczystości zaprezentowali montaż słowno - muzyczny i wizualny dotyczący drogi Polaków do niepodległości.Byli również współtwórcami dekoracji zaprezentowanej podczas obchodów i twórcami prac plastycznych prezentowanych pt :"100 - lat Niepodległej" .
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem na cmentarz parafialny, na którym Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk odczytał Apel Poległych , złożone zostały kwiaty i zaplone znicze na grobach Niznanych Zołnierzy . Po uroczystościach na cmentarzu odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy Rząśnia, przedstawiciele instytucji, szkół udali się pochodem z wielką biało-czerwoną flagą do Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego gdzie odegrano i odśpiewano Hymn Polski . Następnie głos zabrał Wójt Gminy Rząśnia, który przywitał wszystkich przybyłych na tą uroczystość.
Kolejnym punktem obchodów były programy zaprezentowane przez uczniów szkół z Rząśni, Białej , Zielęcina i gimnazjum w Rząśni, koncerty pieśni patriotycznych pod wspólnym tytułem „Pieśni nadziei i zwycięstwa”, , które wzbogaciły występy: Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśni , Gminnego Ogniska Muzycznego oraz dorosłych mieszkańców naszej gminy.Uroczystościom niepodległościowym towarzyszyła wystawa okolicznościowa “Gmina Rząśnia dawniej i dziś” i wystawa prac uczniów . Na zakonczenie uroczystości odbył się poczęstunek dla przybyłych gości.

„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI...”

11.11.2018

<<< GALERIA>>> 

   Pasowanie na ucznia to niezwykła uroczystość szkolna. Zwłaszcza pierwszoklasiści oczekują na nią z niecierpliwością. Jest to ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i nauczycieli.
W tym roku miało ono miejsce 6 listopada. Zanim nastąpił ten ważny moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawcy Ia – Anny Słomian, wychowawcy Ib - Beaty Ciemcioch – Żuberek. Następnie z wielkim przejęciem ślubowały na Sztandar Szkoły. Po ślubowaniu Dyrektor Szkoły pani Krystyna Strzelczyk każde dziecko pasowała na ucznia. Uroczystość zaszczycili swą obecnością Wójt Gminy Rząśnia pan Tomasz Stolarczyk, który wręczył gospodarzom klas upominki oraz Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty pani Iwona Szcześniak. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez uczniów klas starszych skromnych upominków dla młodszych koleżanek i kolegów. Po uroczystości uczniowie klas pierwszych i goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

RODZICOM GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH POCIECH,
A PIERWSZAKOM ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW !

STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

11.11.2018

   <<< GALERIA >>>

    W piątek 9 listopada 2018 r., społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni uczciła 100 - rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość przebiegała w niezwykle podniosłej atmosferze. Jej celem było wzbudzenie wśród uczniów szacunku dla naszej przeszłości i złożenie hołdu tym wszystkim, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnym i pięknym kraju.
Podczas akademii o godz. 11.11 wspólnie odśpiewano 4 zwrotki Hymnu Narodowego. W ten sposób uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przepiękny montaż słowno - muzyczny i wizualny, dotyczący drogi Polaków do niepodległości, wykonali uczniowie kl VI, VII, VIII pod opieką Pani Małgorzaty Pęciak, Pani Marzeny Otockiej - Bednarek, Pana Szymona Cebuli.

Ogłoszenie SU

08.11.2018

 Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w DNIU ŻYCZLIWOŚCI, który odbędzie się w naszej szkole 21 listopada.
Warunkiem uczestnictwa jest:
- przygotowanie przez uczniów każdej klasy haseł zachęcających do propagowania życzliwości i wzajemnego szacunku,
- udekorowania sal lekcyjnych,
- przygotowania piosenki oraz wierszy o życzliwości.

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu

08.11.2018

   <<< galeria>>>

15 października nasze przedszkolaki uczciły Dzień Edukacji Narodowej. Na początku głos zabrała Krystyna Strzelczyk, dyrektor placówki, która złożyła wszystkim pracownikom serdeczne życzenia. Następnie poszczególne grupy pod czujnym okiem wychowawców zaprezentowały życzenia i piosenki. Tym samym wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, za trud i cierpliwość. Dzieci podarowały pani dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom obługi kwiaty, w zamian za piękny występ otrzymały słodkości. Akademii towarzyszył miły nastrój.

Dzień Edukacji Narodowej

08.11.2018

<<< galeria>>>  

 Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ, 12 października 2018 r. uczniowie kl. VII , zaprezentowali adaptację fragmentu "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza "Lekcja języka polskiego". Bardzo dobrze udało im się oddać atmosferę wszechogarniającej groteski. Trzeba przyznać, że wielkimi umiejętnościami inscenizacyjnymi, wykazali się nasi " aktorzy" w scenie ukazującej lekcję języka polskiego, prowadzoną przez despotycznego profesora Bladaczkę. Nauczyciel starał się manipulować uczniami, tłumaczył im, że bezwarunkowo: Słowacki wielkim poetą był. Od tej tezy nie było żadnych ustępstw. Spektakl miał przypomnieć wszystkim przesłanie Witolda Gombrowicza, które głosi, że trzeba za wszelką cenę starać się pozostać sobą. Ukazywał też, jak bardzo to jest trudne zadanie. Człowiek żyjący w określonych społecznościach jest nieustannie zmuszany do pogodzenia się z określonym modelem zachowań. Gra "aktorów" pełna swobody i naturalności wywoływała na twarzach uczniów naszej szkoły śmiech, a innym razem zaskoczenie. Brawo!