mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

 
        


Wersja do druku

Aktualności

11 listopada - Święto Niepodległości

24.11.2016

 <<< galeria >>>

W dniu 14 listopada 2016 r. odbył się w Zespole Szkolno –Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas IV- VI pod opieką M. Otockej Bednarek, a o oprawę muzyczną uroczystości zadbał p. Szymon Cebula. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno – muzycznego zatytułowany „Święto Niepodległości „ obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne i wiersze. Podczas uroczystości przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od rozbiorów Polski , a skończywszy na roku 1918. Społeczność szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

20.11.2016

Pasowanie na ucznia to bardzo ważny moment dla wszystkich uczniów klasy pierwszej. 4 listopada 2016 r. pierwszaki z naszej szkoły ubrane w galowe stroje, oraz birety uroczyście ślubowały na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor dokonała ceremoniału pasowania na ucznia. Część oficjalną poprzedziły występy artystyczne przygotowane przez uczniów klasy pierwszej pod opieką wychowawcy. Całości przyglądali się zaproszeni goście Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, rodzice, uczniowie klas II i III z wychowawcami, oraz zaproszeni nauczyciele. Uroczystość „Pasowania na ucznia” dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Została uwieńczona pamiątkowymi zdjęciami. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali się na forum szkoły. Udowodnili wszystkim, że są godni szczycić się mianem ucznia.

Dzień Przedszkolaka

02.11.2016

 << galeria>>

   20 września w naszym przedszkolu odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci miały dzień pełen zabaw. Po śniadaniu otrzymały kolorowe balony, którymi wesoło bawiły się przy muzyce. Potem czekała na nich kolejna niespodzianka. Przedszkolaki w grupach dostały bańki mydlane. Część dzieci próbowało łapać bańki wytwarzane przez pozostałych. Było przy tym ruchliwie i radośnie. Na zakończenie swojego święta przedszkolaki wyszły na plac zabaw, gdzie miło spędziły czas. To był radosny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka.

<<<

Dziękujemy Wam, Nauczyciele

02.11.2016

   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników oświaty wolne od zajęć lekcyjnych. W naszej szkole w przeddzień tego święta odbyła się akademia, którą przedstawili uczniowie klas V i VI, pod kierunkiem Magdaleny Marciniak, nauczycielki języka polskiego. Zainscenizowali lekcję na wesoło, przedstawiając humorystyczne odpowiedzi uczniów na pytania nauczycielki. Także wiele miłych i ciepłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud oraz poświęcenie i troskę o wychowanków. Całości towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chórku. Uczniowie wręczyli nauczycielom symboliczną róże. Na zakończenie części artystycznej głos zabrała Krystyna Strzelczyk, dyrektor placówki, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po części artystycznej wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się na uroczystą mszę św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

02.11.2016

   12 października w ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem drogowym pojawili się w naszej szkole policjanci, którzy przypomnieli uczniom klas 1-3 zasady prawidłowego poruszania się po drogach. Rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Szczególną uwagę zwrócili na to, aby każdy pieszy był widoczny na drodze. Przypomnieli również wszystkim o korzyściach noszenia odblasków i kamizelek odblaskowych. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. W ramach akcji „Noś odblaski” każdy uczeń otrzymał właśnie taką kamizelkę i zestaw odblasków. Najciekawszą częścią spotkania było wykonanie wspólnego zdjęcia, na którym dzieci mogły zobaczyć jak ważną rolę pełnią odblaski.

XVI Dzień Papieski

28.10.2016

  Tegoroczny Dzień Papieski obchodziliśmy w naszej szkole, która nosi imię Jana Pawła II pod hasłem "Bądźcie światkami miłosierdzia". 

  Ideea Dnia Papieskiego zrodziła się po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1999r. I tak co roku od 16 lat obchodzimy ją w każdą niedzielę poprzedzającą 16 października, kiedy to nasz Papież Jan Paweł II został wybrany na Stolicę Piotrową. W czasie tego dnia przypominamy sobie to, co mówił do nas nasz rodak, oraz dziękujemy Bogu za jego osobę. Czym jest miłosierdzie? Czy warto być miłosiernym? Na te niezwykle trudne pytania odpowiadali uczniowie naszej szkoły w przedstawieniu pt. " Bądźcie świadkami miłosierdzia". W przedstawianych scenach ewangelicznych wyeksponowali zagadnienia Bożego Miłosierdzia. Przybliżyli też postać Jana Pawła II, którego cały pontyfikat przepełniony był ukazywaniem Boga bogatego w miłosierdzie. Przedstawienie odbyło się w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Rocha oraz w naszej szkole.

„Deutsch mit Socke

28.09.2016

  Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie pt.”Deutsch mit Socke”.
Spotkanie dla zainteresowanych szkół z naszego rejonu odbyło w ZSP w Kleszczowie w dniu 20.09.2016 r. i zostało zorganizowane we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.
Dzięki zaangażowaniu p. Renaty Szczecińskiej grupa uczniów klas V-VI mogła uczestniczyć w Live- Show z bohaterami znanego telewizyjnego serialu niemieckiej stacji WDR „Deutsch mit Socke”. Byli oni inspiracją do przełamania bariery w mówieniu prostych zdań po niemiecku. Tak jak wspomniana bohaterka „Socke”, która również uczy się mówić po niemiecku najważniejsza jest komunikacja i wzajemne porozumienie się a dopiero potem poprawność gramatyczna.
To spotkanie uświadomiło uczniom potrzebę uczenia się wielu języków obcych, dzięki którym możemy porozumieć się z każdym bez barier.

Narodowe czytanie

28.09.2016

   Narodowe Czytanie - to ogólnopolski projekt popularyzujący czytanie dzieł polskich pisarzy. Zainicjowany został w 2012r. przez ówczesnego prezydenta Polski – Bronisława Komorowskiego i jest wciąż kontynuowany.
W tym roku wybrane dzieło zostało przeczytane w 2200 miejscach w całej Polsce oraz poza jej granicami. Czytano w szkołach, bibliotekach, a także m.in. w Senacie, na szczytach gór, statkach oraz jednostkach wojskowych . Natomiast prezydent Andrzej Duda wraz z żoną przeczytali fragmenty dzieła w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
Do tegorocznego Narodowego Czytania zostało wybrane „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Lektura ta została wyłoniona podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

W naszej szkole czytanie to odbyło się 5 września. Czytali uczniowie klas VI pod kierunkiem Pani Renaty Szczecińskiej, a spotkaniu towarzyszyło przypomnienie życiorysu Henryka Sienkiewicza.
Takie działania zachęcają do sięgania po polskie dzieła oraz do wspólnego czytania, z którego płynie tak wiele korzyści, bowiem czytanie ma wpływ na rozwój intelektualny dzieci, m.in.:
 zapewnia emocjonalny rozwój dziecka
 rozwija język, pamięć i wyobraźnię
 uczy myślenia, poprawia koncentrację
 wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka
 poszerza wiedzę ogólną
 ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole
 uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu
 zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów
 kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy ze strony masowej kultury

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

01.09.2016

 KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Dodatkowe dni wolne w naszej szkole: 14.10.2016r, 31.10.2016r, 22.12.2016r, 02.05.2017r, 16.06.2016r.

 Wakacyjny czas niestety dobiegł końca. Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli dzisiaj kolejny rok szkolny, który z pewnością dla wielu uczniów i nauczycieli będzie czasem nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy.
Był to  wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistówi, których zapewniamy, że rozpoczęli proces uczenia w szkole z ogromnymi tradycjami, która przez wszystkie lata swojego istnienia kształtuje najważniejsze wartości w życiu człowieka.Nowy rok szkolny, nowe sukcesy i wyzwania. Niech nowy rok szkolny przyniesie wszystkim same sukcesy, potwierdzone wysokimi ocenami, a nauka i praca zawsze będzie źródłem przyjemności i satysfakcji.

Zakończenie roku szkolnego

30.06.2016

<<< galeria>>>

  24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/16. Po uroczystej Mszy Świętej, Dyrektor, nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły na dalsze uroczystości. Na hali sportowej odbył się apel, w trakcie którego Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk podsumowała zakończony rok szkolny, złożyła gratulacje uczniom wyróżnionym za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, pracę na rzecz szkoły. Głos zabrał również Wójt Gminy Rząśnia, który podziękował Dyrekcji i nauczycielom za całoroczną pracę, a także życzył wszystkim udanych wakacji. Wręczone zostały również nagrody za udział w konkursach przedmiotowych oraz za udział w konkursie plastycznym "Bezpieczne wakacje" organizowanym wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi Oddział w Sieradzu.

Wycieczka klas II Miasteczko Westernowe Twinpigs w Żorach.

29.06.2016

   W piątek 17 czerwca, wczesnym rankiem wyruszyliśmy na wycieczkę do Westernowego Miasteczka.  Najpierw etapami i sukcesywnie wędrowaliśmy po ścieżce edukacyjnej z panią animator i poznawaliśmy historię oraz kulturę Ameryki Północnej. Była to podróż w czasie na Dziki Zachód. Następnie uczniowie z wielką radością i ochotą korzystali z licznych atrakcji, które znajdowały się na terenie parku rozrywki. Niezwykłych wrażeń dostarczyła nam przejażdżka w kinie 5D i Nawiedzona Sztolnia. Niemniej ciekawie było obejrzeć na żywo pojedynek rewolwerowców i "Napad na bank" odgrywany przez tamtejszych aktorów.
Uczniowie z żalem opuszczali teren miasteczka. Nie sposób było nie odwiedzić również McDonalds, tak bardzo ulubiony przez dzieci. Zmęczeni, ale radośni powróciliśmy na miejsce. Dzień ten dostarczył nam wiele wrażeń i przeżyć.

Piknik rodzinny

29.06.2016

<<< galeria>>>  

 Dzięki zaangażowaniu rodziców 15 czerwca odbył się wspaniały piknik rodzinny dla uczniów klasy pierwszej. Program obfitował w różne niespodzianki, które sprawiły dużo radości nie tylko najmłodszym.
Najpierw zwiedzaliśmy lotnisko wojskowe w Łasku, na którym w towarzystwie przewodnika podziwialiśmy pokazy strażackie, umiejętności polskich i amerykańskich lotników, a potem każdy mógł zobaczyć a nawet dotknąć samolot F16. Ciąg dalszy wspaniałej przygody miał miejsce w Świetlicy Środowiskowej w Będkowie. Mnóstwo radości sprawił wszystkim mecz rozegrany pomiędzy drużynami rodziców i uczniów. Nie zabrakło miłych chwil przy wspólnym pieczeniu kiełbasek, zabawach w piaskownicy, piłkarzykach i tenisie stołowym. Wielką niespodzianką był pyszny domowy tort, mający symbolizować miłe zakończenie roku szkolnego i radość z nadchodzących wakacji. Wszyscy mamy nadzieję, że podobne, wspólnie spędzone chwile powtórzą się w przyszłym roku szkolnym.

Konkurs plastyczny

28.06.2016

    Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. ”BEZPIECZNE WAKACJE” organizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Jana Pawła II i Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi Oddział w Sieradzu. Celem konkursu było kształtowanie świadomości młodzieży szkolnej i propagowanie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III i IV-VI. W przewidzianym terminie wpłynęło 60 prac. Po trudnych obradach komisja konkursowa w składzie:

a) Dyrektor Szkoły
b) Nauczyciel plastyki
c) Inspektor pracy
wyłoniła laureatów.

W kategorii klas I-II

Miejsce I-Wiktor Botór kl. Ia
Miejsce II-Oliwia Jaworska kl.IIa
Miejsce III-Małgorzata Krawczyk kl. Ia

Wyróżnienia otrzymali:

Kinga Szcześniak kl IIIb Adam Ławniczek kl. IIa
Nikola Niedbalska kl.Ib
Szymon Zarzycki kl.Ia
Lena Miller kl.Ia
Oktawia Ranos kl.Ib

W kategorii klas IV-VI

Miejsce I-Laura Krysiak kl.Va
Miejsce II- Ewelina Stępień kl.Vb
Miejsce III- Aleksandra Skupińska kl.VI

Wyróżnienia otrzymali:

Bartosz Bzdak kl.IV
Natalia Cimcioch kl.IV
Wiktoria Kurzynoga kl.IV
Aleksandra Pietrzyk kl.Va
Rafał Żuberek kl. Va
Julia Kucharska kl.VI
Sara Beśka kl.VI

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Informacja o stypendiach za wyniki w nauce dla uczniów

22.06.2016

   Gminny Zespół Oświaty w Rząśni informuje, że stypendium motywacyjne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostanie wypłacone w dniu 6 lipca 2016 r. o godz. 12:00 w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni, przy ul. 1 Maja 37.

Wnioski o przyznanie stypendium można odebrać w Gminnym Zespole Oświaty (budynek Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni, ul. 1 Maja 16 – II piętro) . Do wniosków należy dołączyć świadectwo lub kopie świadectwa potwierdzoną przez Dyrektora Szkoły. Termin składania wniosków mija 1 lipca 2016r.

Plik do pobrania

 Informujemy również, że zasady przyznawania stypendiów regulowane są przez uchwałę Rady Gminy Rząśnia Nr XXIV/253/2014 w sprawie uchwalenia Regulaminu przyznawania stypendiów za wyniki w nauce dla uczniów i studentów.

Wycieczka klas III Inwałd – Kraków

19.06.2016

 << galeria >>  W czwartek 16 czerwca uczniowie klasy IIIa i IIIb wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę. Pierwszym punktem programu był Inwałd – Park Miniatur. Dzieci mogły z bliska zobaczyć najciekawsze budowle z całego świata w miniaturze. Podczas zwiedzania pani przewodnik opowiadała im ciekawostki z historii budowli. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z wybraną miniaturą. Później udaliśmy się do Warowni gdzie zobaczyliśmy ruchome smoki, zbrojownię i salę tortur.
Następny punkt wyjazdu, czyli Kraków również okazał się dla dzieci ciekawym miejscem. Po zapoznaniu się z budowlami i historią Krakowa podczas lekcji uczniowie mogli tego dnia na żywo zobaczyć Wawelskiego Smoka, Sukiennice, Zamek Królewski, Kościół Mariacki. Dużą atrakcją okazało się zejście do krypt królewskich grobów oraz dotknięcie serca Dzwonu Zygmunta. Na koniec zwiedzania Krakowa mogliśmy na własne uszy usłyszeć hejnał z wieży mariackiej, a także pomachać trębaczowi, który go grał. Wszyscy zgromadzeni na rynku krakowskim bili mu brawo.
Wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni ale szczerze zadowoleni z udanej wyprawy.