mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

                          

Wersja do druku

Aktualności

Z wizytą w schronisku ,, FUNNY PETS’’ w Czartkach

13.02.2020

                                                                                                               >>> galeria zdjęć <<<

Dnia 11 lutego 2020 roku uczennice z klasy VII B pod opieką pedagoga odwiedziły schronisko dla zwierząt ,,FUNNY PETS ‘’ w Czartkach ,które  współpracuje z Gminą Rząśnia .

Wyjazd miał na celu przekazanie karmy dla zwierząt ,którą na terenie ZSP w Rząśni pod hasłem ,,Pełna miska dla schroniska ‘’ zbierały uczennice z klasy VIIB .

Dzięki hojności wszystkich uczniów  naszej szkoły psy i koty w schronisku będą mieć zawsze pełną miskę .

Pogoda tego dnia była kapryśna udało się  jednak zabrać psy na spacer. Radości było co niemiara, pieski wróciły do swoich boksów całe ,zdrowe i zmęczone .

   Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska ,,FUNNY PETS’’ oraz do adopcji psów ,które z utęsknieniem czekają na nowych właścicieli. Zwierze  to istota żywa ,która tak jak człowiek potrzebuje miłości ,opieki i zainteresowania.

     Marta, Kinga ,Weronika, pedagog Magda Waga- miłośniczki zwierząt   

Wyjazd na lodowisko

06.02.2020

                                                                                                                 >>> galeria zdjęć <<<

6 lutego  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeżdzie  na lodowisko do Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie . Na łyżwiarskie szaleństwo zdecydowali się uczniowie klas VII  i IV .Podczas  jazdy  na lodowisku  uczestnicy  wyjazdu  mogli pod okiem opiekunów doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie. Nie brakowało również początkujących łyżwiarzy, którzy przy pomocy kolegów i koleżanek radzili sobie coraz lepiej.
Pomimo zróżnicowanego poziomu jazdy i wielu  niegroźnych upadków wszyscy byli bardzo zadowoleni, szczęśliwi i odprężeni. Wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.

Koncert Jubileuszowy z okazji 15. lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej

29.01.2020

                                                                                                               >>> galeria zdjęć <<<

W  niedzielę 26 stycznia  w hali sportowej - pięknie udekorowanej przez p.Beatę Tąpała -Krysiak i p.Monikę Cimcioch przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni Młodzieżowa Orkiestra Dęta  Gminy Rząśnia świętowała swój 15-ty Jubileusz działalności artystycznej.

Dla zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy został zaprezentowany koncert jubileuszowy. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Wójt Gminy Rząśnia wraz z Radą Gminy, Dyrektor Zespołu Szkolno –Przedszkolnego, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.

Nie zabrakło gratulacji dla członków zespołu oraz dla kapelmistrza –Tomasza Dulskiego , który od 15 lat prowadzi orkiestrę.

Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie.

27.01.2020

                                                                                                             >>> galeria zdjęć <<<

W ramach prowadzonych przez szkołę zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas VII a, VII b i VIII  gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie. Ta wizyta dała im możliwość  zapoznania się z charakterystyką pracy w Policji. Policjanci rozmawiali z młodzieżą m.in. na temat doboru  i rekrutacji do Policji, zapoznali zebranych z etapami rekrutacji i kryteriami, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta informując jednocześnie o możliwościach rozwoju oraz kształcenia się w szkołach policji. Na spotkaniu zgromadzonym uczniom zaprezentowano różne aspekty służby w tej formacji. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a sami uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.

                     

15 lat Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia

21.01.2020

  Wójt Gminy Rząsnia i Dyrektor Zespołu -Szkolno Przedszkolnego im.Jana Pawła II w Rząśni wraz z Radą Pedagogiczną zapraszają na Koncert Jubileuszowy z okazji 15. lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej  Gminy Rząsnia. Koncert odbędzie się 26 stycznia (niedziela) o godzinie 17:00 w hali spotrowej  przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząsni.

Zabawa choinkowa

21.01.2020

                                                                                                                 >>> galeria zdjęć <<<

10 stycznia  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyła się zabawa  choinkowa. Jest ona jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara ,  tańce,  ciekawe stroje, loteria fantowa przygotowana przez Radę Rodziców, poczęstunek. Zabawę choinkową poprzedził występ uczniów, którzy swoim rodzicom przybliżyli klimat Świąt Bożego Narodzenia przedstawiając "Jasełka bożonarodzeniowe ". Po tym wystąpieniu całą zabawę rozkręcił DJ  który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Po kilku godzinach znakomitej zabawy choinkowej uczniowie opuszczali szkołę wytańczeni, wybawieni, pełni wrażeń i w świetnych humorach. Teraz mogą dalej wypoczywać i bawić się, ponieważ już od poniedziałku rozpoczynają się upragnione ferie zimowe .

Spotkanie międzypokoleniowe

07.01.2020

                                                                             >>> galeria zdjęć <<<

 13 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym kolędowaniu w Gminnym Domu Kultury oraz Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kodraniu. Razem z mieszkańcami Kodrania śpiewano nie tylko tradycyjne staropolskie kolędy, ale także pastorałki czy popularne piosenki o tematyce świątecznej. Teksty utworów były wyświetlane na ekranie co było ułatwieniem dla wszystkich. Wiele wrażeń oraz wzruszeń towarzyszyło nam tego wieczoru. Podczas uroczystości przygotowane zostały zawieszki choinkowe z masy porcelanowej, które każdy mógł sobie przyozdobić i potraktować jako świąteczną pamiątkę.

Szkolny konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

02.01.2020

     <<<< galeria >>>>

    Święta Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny czas. Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy pierwszej gwiazdki i prezentów pod choinką. Przygotowania rozpoczynają się długo przed świętami. Z okazji nadchodzących świąt w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny organizowany we współpracy z Urzędem Gminy w Rząśni. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. 

Główne cele konkursu to:
podtrzymanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych; 
pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych;
prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży;
kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów.
Uczniowie klas IV–VIII, bo do nich adresowany był konkurs, zaprezentowali 23 prace. Przed komisją konkursową stanęło trudne zadanie. Wszystkie prace były przepiękne i wymagały od autorów wiele trudu, pomysłowości i zdolności twórczych. Po długich obradach ustalono wyniki konkursu:
miejsce I – Krzysztof Cimcioch kl. VIIb, Błażej Suszek kl. VIIb
miejsce II –  Zofia Dzbik kl. Vb, Kacper Wieczorek kl. Vb
miejsce III – Wojciech Herczyński kl. VIIb, Paulina Niedbalska kl. VIb
wyróżnienia:
– Maja Bożek kl. IV
– Oliwia Masek kl. VIa
– Maria Herczyńska kl. VIb
Nagrody, ufundowane przez Urząd Gminy w Rząśni, zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły i Sekretarza Urzędu Gminy podczas uroczystego spotkania. Wszyscy pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe upominki.