mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

 
        

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH Z PANIĄ

DYREKTOR DNIA 30.08.2016r O GODZINIE 12.00

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017


Wersja do druku

Aktualności

Informacja o stypendiach za wyniki w nauce dla uczniów

22.06.2016

   Gminny Zespół Oświaty w Rząśni informuje, że stypendium motywacyjne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostanie wypłacone w dniu 6 lipca 2016 r. o godz. 12:00 w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni, przy ul. 1 Maja 37.

Wnioski o przyznanie stypendium można odebrać w Gminnym Zespole Oświaty (budynek Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni, ul. 1 Maja 16 – II piętro) . Do wniosków należy dołączyć świadectwo lub kopie świadectwa potwierdzoną przez Dyrektora Szkoły. Termin składania wniosków mija 1 lipca 2016r.

Plik do pobrania

 Informujemy również, że zasady przyznawania stypendiów regulowane są przez uchwałę Rady Gminy Rząśnia Nr XXIV/253/2014 w sprawie uchwalenia Regulaminu przyznawania stypendiów za wyniki w nauce dla uczniów i studentów.

Wycieczka klas III Inwałd – Kraków

19.06.2016

 << galeria >>  W czwartek 16 czerwca uczniowie klasy IIIa i IIIb wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę. Pierwszym punktem programu był Inwałd – Park Miniatur. Dzieci mogły z bliska zobaczyć najciekawsze budowle z całego świata w miniaturze. Podczas zwiedzania pani przewodnik opowiadała im ciekawostki z historii budowli. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z wybraną miniaturą. Później udaliśmy się do Warowni gdzie zobaczyliśmy ruchome smoki, zbrojownię i salę tortur.
Następny punkt wyjazdu, czyli Kraków również okazał się dla dzieci ciekawym miejscem. Po zapoznaniu się z budowlami i historią Krakowa podczas lekcji uczniowie mogli tego dnia na żywo zobaczyć Wawelskiego Smoka, Sukiennice, Zamek Królewski, Kościół Mariacki. Dużą atrakcją okazało się zejście do krypt królewskich grobów oraz dotknięcie serca Dzwonu Zygmunta. Na koniec zwiedzania Krakowa mogliśmy na własne uszy usłyszeć hejnał z wieży mariackiej, a także pomachać trębaczowi, który go grał. Wszyscy zgromadzeni na rynku krakowskim bili mu brawo.
Wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni ale szczerze zadowoleni z udanej wyprawy.

Dzień Matki w naszej szkole

19.06.2016

   Z okazji święta naszych mam uczniowie z klas I-III pod opieką swoich wychowawców przygotowali wspaniałą część artystyczną. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Przygotowały również zabawne scenki teatralne z życia rodziny, a dziewczynki wystąpiły w pokazie mody.
  Część artystyczną uświetnił pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu jednego z naszych uczniów Błażeja Suszka wraz z partnerką, a także układa choreograficzny w wykonaniu czirliderek. Na zakończenie uroczystości mamy zachwyciły się upominkami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci.

Baśniowy świat dla kochanych rodziców

19.06.2016

 << galeria>>   8 czerwca był dniem uroczystym, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przedszkolaki świętowały bowiem Dzień Matki i Ojca. Na hali sportowej zebrali się zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczął śpiewem chórek szkolny. Następnie wszystkich gości powitała Krystyna Strzelczyk, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Dzieci pod kierownictwem swoich nauczycieli przygotowały dla publiczności część artystyczną. Najpierw wystąpiła grupa najmłodsza, która wprowadziła wszystkich w baśniowy i bajkowy świat utworem „Witajcie w naszej bajce”. Następnie kolejne grupy przedstawiały baśnie: „Księżniczkę na ziarnku grochu”, „Calineczkę”, „Kopciuszka”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role, śpiewały oraz tańczyły, za co otrzymywały gromie brawa. Wzruszenie, radość i uśmiech gościł na twarzach wszystkich rodziców. Po przedstawieniach głos zabrał Tomasz Stolarczyk, wójt gminy Rząśnia składając wszystkim serdeczne życzenia oraz podkreślając ważną rolę rodziców w życiu dziecka. Na zakończenie przedszkolaki odśpiewały gościom uroczyste „Sto lat”. Po części artystycznej dzieci wręczyły upominki rodzicom i wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Wyniki konkursu pt. „Szlakiem bohaterów książek”

19.06.2016

   Troje uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w konkursie dla klas V z powiatu pajęczańskiego organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pajęcznie. Katarzyna Krysiak, Rafał Żuberek oraz Jakub Telinga zmagali się z zadaniami dotyczącymi znajomości książek. Samodzielnie zgłębiali treść książek „Legendy polskie” , „Ania z Zielonego Wzgórza” , „Ten obcy” oraz „W pustyni i w puszczy”. Jakub Telinga zajął III miejsce w tym konkursie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Konkurs fotograficzny

19.06.2016

 Regulamin szkolnego konkursu fotograficznego

1. Organizatorem konkursu fotograficznego „Z książką na koniec świata” jest biblioteka szkolna.
2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-V.
3. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do wakacyjnego czytelnictwa.
4. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie.
5. Zdjęcia można przesyłać w formacie JPG na adres mailowy szkoły –
6. edu-rzasnia@o2.pl lub dostarczyć do biblioteki szkolnej w formie odbitek w formacie A4 do 16 września.
7. E-mail z pracą powinien zawierać następujące informacje :
 dane personalne uczestnika (imię, nazwisko)
 tytuł fotografii


8. Zdjęcia dostarczone bezpośrednio do biblioteki powinny być także opisane jw.
9. Prace niespełniające wymogów regulaminu zostaną odrzucone.
10. Zgłoszenie fotografii do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:

• zamieszczenie fotografii na stronie szkoły, w kronice szkolnej

11. Spośród nadesłanych prac Jury wybierze trzy prace, które zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
12. Decyzje Jury są ostateczne i wiążące dla wszystkich uczestników Konkursu.
Wręczenie nagród nastąpi na najbliższej akademii po ogłoszeniu wyników.

Dzień Dziecka w przedszkolu

19.06.2016

 2 czerwca przedszkolaki obchodziły Dzień Dziecka. Po śniadaniu wszystkie grupy otrzymały prezenty. W końcu przyszła kolej na niespodziankę, a było nią malowanie twarzy dzieci. Przedszkolaki z radością ustawiały się w koleje i wybierały wzory. Potem wszystkie grupy bawiły się na placu zabaw. W tak miłej atmosferze minęło świętowanie Dnia Dziecka. <<< galeria >>>

Przedszkolaki na poczcie

19.06.2016

 1 czerwca grupa I wybrała się na pocztę. Dzieci wysyłały do swoich domów zaproszenia na uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniem. To był dzień pełen wrażeń.   <<< galeria >>>>

Spotkanie z pisarką

01.06.2016

  Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim. Słuchali opowieści o książkach autorstwa Joanny Wachowiak. Pisze ona książki dla najmłodszych, które były nagradzane w różnych konkursach literackich.
   Bohaterowie jej opowiadań, przeżywają różne przygody i przekonują się jak wielka jest siła marzeń, ile znaczy przyjaźń. Autorka opisuje niezwykłą moc siły wyobraźni i wartości wypływające z dziecięcego fantazjowania. Wskazuje na potrzebę bliskości z drugim człowiekiem, a także zwierzęciem na rzecz zastąpienia wszystkich technologicznych nowinek, czy szeroko rozumianej współczesnej, komputerowej rozrywki dziecięcej.
Prezentowała książki na wieczorne czytanie do poduszki. Mogliśmy usłyszeć o „ Opowiastkach dla małych uszu”, „ Historyjkach dla małych uszu” , „ Kocie Kameleonie”, „ Bartku, Lence i snach”, „ Ja chyba śnię”.
Na zakończenie spotkania, uczniowie zainspirowani twórczością pisarki mieli możliwość zadawania pytań.

Obchody „Tygodnia Bibliotek”

01.06.2016

  Piątkowy dzień tj. 13.05.2016 r. minął w naszej szkole w atmosferze głośnego czytania książek dzieciom przez zaproszonych gości.
Ta impreza czytelnicza związana była z realizacją działań podjętych w szkole w związku z obchodami Tygodnia Bibliotek 2016, która w tym roku upływa pod hasłem „ Biblioteka inspiruje”.

Mistrz pięknego czytania

01.06.2016

  11 maja 2016 r. , w kolejnym dniu obchodów Tygodnia Bibliotek, odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania. W zmaganiach brało udział 21. uczniów z klas IV-VI. Mistrzem pięknego czytania została Dominika Budziałowska z kl. Va, wicemistrzami:

Kamil Urbańczk kl. IV, Katarzyna Krysiak kl. Va, Jakub Telinga kl. Vb. Przyznane zostały również dwa wyróżnienia, otrzymały je: Oliwia Kluczna kl. Va, Laura Krysiak kl. Va.

Spotkanie z pisarką Anną Czerwińską

01.06.2016

  Realizując zadania z rządowego programu „ Książki naszych marzeń” popularyzującego czytelnictwo uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Anną Czerwińską – Rydel zorganizowanym we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rząśni.
   Autorka z pasją opowiadała o bogatej ofercie swojego dorobku pisarskiego. Napisała 32 książki dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej społecznej i biograficznej. Jak sama opowiada, tematyka jej książek oparta jest głównie na faktach, które poznaje zgłębiając dany materiał. Podczas spotkania zachęcała dzieci do częstszego sięgania po książki wskazując na korzyści jakie z tego faktu płyną. Zapraszała do wspólnego czytania w domu z mamą, babcią, rodzeństwem i oczywiście tatą , bo jak wspomina swoje dzieciństwo czytanie z tatą jest bardzo fajne. Zaprezentowała kilka pozycji ze swojej twórczości. Wśród nich znalazła się książka związana z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza pt. „ Piórem czy mieczem” przybliżająca sylwetkę pisarza. Innymi propozycjami były „ Opowiadania o psach”, „ Opowiadania z kluczem” czyli zbiory opowiadań różnych pisarzy wśród których „ Nuta i Bemol” oraz „ Aspik” są autorstwa tejże pisarki. Można było też posłuchać o książkach „W podróży ze skrzypcami” czy „ Moje prawa ważna sprawa”. Napisała też serię książek biograficznych o wielkich Polakach: Fryderyku Chopinie- „ Jaśnie Pan Pichon”, opowieść o Marii Curie Skłodowskiej- „W poszukiwaniu światła”, opowieść o Januszu Korczaku – „ Po drugiej stronie okna”, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim „ Sto tysięcy kartek” i wiele, wiele innych.
Nieodzowną częścią spotkania było zadawanie pytań autorce, możliwość zakupu książki, która zafascynowała i zdobycie autografu z dedykacją.
Spotkanie to dostarczyło wielu przeżyć słuchaczom, a przytoczone w nim historie nakłonią do przeczytania przyjemnej lektury w całości.

Wycieczka do Wrocławia

01.06.2016

   17 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły klasy IV – VI, wraz z wychowawcami panią Renatą Szczecińską, panią Małgorzatą Stolarczyk, panią Katarzyną Urbańczyk i panią dyrektor Krystyną Strzelczyk wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Naszym celem było zwiedzanie Panoramy Racławickiej, Ogrodu Japońskiego, ZOO oraz znajdujące się tam Afrykarium. Przed szkołą zebraliśmy się o godzinie 6.50. Panie wychowawczynie sprawdziły obecność i punktualnie o godzinie 7.00 wyruszyliśmy w podróż autobusem.
   Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od głównej atrakcji tego dnia, czyli Panoramy Racławickej. Byliśmy zachwyceni tym wielkim dziełem i z zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawego komentarza. Po obejrzeniu Panoramy  wyruszyliśmy w inną część Wrocławia, aby zobaczyć Rynek miasta, a w szczególności: gotycki Ratusz, renesansowe kamieniczki, Plac Solny. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom historię Ratusza,  oraz znajdujących się wokół niego kamieniczek. Podczas zwiedzania, zwróciła również uwagę na styl budowy i wystrój dwóch wrocławskich kościołów: Św. Elżbiety i Marii Magdaleny.  Byliśmy bardzo zmęczeni i głodni, postanowiliśmy więc  wstąpić do restauracji McDonald’s, aby zregenerować swoje siły. Spędziliśmy tam dużo czasu, bo była długa kolejka do kas i każdy chciał sobie kupić coś dobrego. Posileni udaliśmy się na dalszą wyprawę po Wrocławiu, wyruszyliśmy podziwiac słynną Halę Stulecia i piękny Ogród Japoński, oraz ZOO. Największe wrażenie zrobiło na wielu z nas Afrykarium we wrocławskim ZOO. Mieliśmy okazję zobaczyć egzotyczne ryby, żółwie, foki, pingwiny i wiele innych zwierząt i ptaków.  Droga powrotna minęła bardzo przyjemnie i wesoło. Upłynęła nam na wspólnym śpiewaniu i rozmawianiu o pełnym wrażeń dniu oraz żartowaniu. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi po bardzo fajnej przygodzie. Wycieczkę zaliczamy do udanych, ponieważ wesoło i miło spędziliśmy czas.

TURNIEJ BEZPIECZNY RUCH DROGOWY

01.06.2016

    22 kwietnia 2016 r. drużyna ZSP w Rząśni w składzie: Bartosz Rudzki kl. 5a, Filip Wrotniak kl. 5a i Jakub Szataniak kl. 5b, wzięła udział w powiatowych eliminacjach Turnieju BRD w Działoszynie. Uczniowie pod nadzorem nauczyciela zajęć technicznych sumiennie przygotowywali się do tego konkursu i wykazali się szeroką wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Bardzo dobrze zaprezentowali się również na rowerze podczas pokonywania toru przeszkód.   <<< galeria >>>>
W eliminacjach tych uczniowie zdobyli II miejsce pokonując mocnych rywali. Oprócz cennych nagród uczniowie zdobyli dyplom oraz puchar z którego byli bardzo dumni.
GRATULUJEMY!!!
Życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach powiatowych. 

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY Z OPERONEM

01.06.2016

    Test trzecioklasisty naszej szkole został przeprowadzony 14 kwietnia 2016r i rozpoczął się od obejrzenia „Filmu z Bartkiem”. Zadaniem filmiku było ograniczenie stresu towarzyszącemu dzieciom przed pierwszym tak ważnym egzaminem. Do sprawdzianu przystąpiło 42 uczniów z klasy III a i III b. składał się on z trzech części, język polski, matematyka i przyroda.
Akcja ta ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacyjnego. Dzięki temu badaniu nauczyciele zyskują wiedzę o swoich uczniach kończących naukę w klasie III. << galeria >>