mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Aktualności

W tym menu znajdą Państwo najświeższe wiadomości z naszej Szkoły.

Wersja do druku Generuj PDF
Pokaż aktualności z roku:

DZIEŃ MAMY I TATY

01.08.2018

   Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech i wzruszenie. Z tej okazji 14 czerwca przygotowano dla rodziców część artystyczną w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia.  <<< galeria >>>

Zielona Szkoła

17.06.2018

   <<< galeria>>>>

   W dniach 14-18.05.2018r. 45 uczniów i 4 opiekunów uczestniczyło w „Zielonej Szkole” w Pieninach. Uczestnicy „Zielonej Szkoły” zebrali się o godzinie 6.45 pod szkołą i po wzruszających pożegnaniach wyruszyliśmy na Południe Polski.
O godzinie 14.15 dojechaliśmy na miejsce. Zjedliśmy ciepły posiłek i rozlokowaliśmy się w pokojach. Po wstępnym rozpoznaniu i zakwaterowaniu w pensjonacie „Kazik” wyruszyliśmy na spacer po Maniowej, w stronę jeziora Czorsztyńskiego. Po dniu i wieczorze pełnym wrażeń, poranna pobudka dla niektórych była nieprzyjemną koniecznością. Ale wstać trzeba było, gdyż o godzinie 9.30, zaraz po śniadaniu udaliśmy się do Kluszkowic, gdzie czekał na nas tor saneczkowy. Po zjazdach na saneczkach wybraliśmy się z panią przewodnik na spacer Wąwozem Papieskim, a później wspinaczka na Górę Wdżar. Po zejściu przez Przełęcz Snozka wsiedliśmy do autokaru i przejechaliśmy do Niedzicy gdzie zwiedziliśmy Zamek w Niedzicy, a później do Czorsztyna na następny Zamek. Później czas na zwiedzanie Elektrowni Wodnej w Niedzicy. Trzeci dzień naszego pobytu na zielonej szkole to wspinaczka na Trzy Korony i spływ Dunajcem. Pieniny to niesamowite miejsca, w których dostrzegamy niezwykłe piękno górskiej przyrody. Szlak którym szliśmy jest bardzo malowniczy, w tym dniu były złe warunki atmosferyczne, padał czasami deszcz, ale nasza grupa była silna i odważna, więc nie straszny nam deszcz, szliśmy do przodu z naszymi paniami nauczycielkami i panią przewodnik. W Sromowcach w nagrodę za wytrwałość wyjrzało nieśmiało słoneczko i spływ Dunajcem na tratwach był samą przyjemnością i miłym odpoczynkiem, w przepięknych malowniczych zakolach Dunajca. Czwarty dzień, to rejs po jeziorze Czorsztyńskim, odwiedziny bacówki, w której górale wyrabiają słynne sery na Podhalu, oraz spacer Wąwozem Homole, a wieczorem grill integracyjny. Dnem wąwozu płynie potok Kamionka, który tworzy liczne kaskady, a w jego korycie znajdują się ogromne głazy. Płynie nim krystalicznie czysta woda. Na wapiennych skałach wąwozu rosną rzadkie gatunki roślin wapieniolubnych. Liczący ok. 800 metrów wąwóz kończy się na polanie w Dubantowskiej Dolince. Drugim punktem naszej wycieczki było urokliwe miasteczko uzdrowiskowe - Szczawnica. Spacer promenadą nad Grajcarkiem był nie tylko okazją do ruchu na świeżym powietrzu, ale także momentem na skorzystanie z bezcennych właściwości leczniczych tutejszego mikroklimatu. W ostatnim dniu pojechaliśmy do Szczawnicy na spacer po mieście i zakup pamiątek, później podzieliliśmy się na grupy i w świetny sposób, uczestnicząc w tzw. „Grze miejskiej” poznaliśmy historię miasta i walory lecznicze uzdrowiska. Wszystkie grupy ukończyły grę i spotkaliśmy się wspólnie w Parku Górnym. Po wizycie w górach pozostają wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko. Może za rok znowu będziemy oddychać świeżym, górskim powietrzem. Wracamy do domu. Jednak w naszej pamięci pozostają wspomnienia, niezapomniane wrażenia, no i oczywiście nowi przyjaciele, z którymi będziemy wspominać ”Zieloną Szkołę”.

Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

13.06.2018

 Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.
Poniżej możecie zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Wycieczka do Żarek

13.06.2018

     <<galeria>>

    6 czerwca 5,6 – latki pojechały na wycieczkę do Żarek, gdzie odwiedziły różne miejsca. Najpierw   wybrały się do Pracowni Zabawek „Stodoła”, gdzie odbyły się warsztaty malowania drewnianych zabawek. Pomalowane koniki dzieci mogły zabrać do domu. Przyszła kolej na kolejną atrakcję w Restauracji „Przystań Leśniów”. Tutaj dzieci uczyły się robić pizzę. Na końcu przedszkolaki odwiedziły Manufakturę Słodyczy”HokusPokuss”, gdzie brały udział w warsztatach wytwarzania słodyczy i na pamiątkę wizyty otrzymały lizaki. To był miły dzień pełen wrażeń.

Przedszkolaki na wyjeździe

13.06.2018

   29 maja najstarsze grupy z przedszkola wybrały się do Częstochowy z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Najpierw odwiedziły kino, gdzie oglądały bajkę pt. „Traktorek Florek - nowe przygody” oraz brały udział w pogadance i konkursach na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Potem grupy odwiedziły figloraj. Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie. Był to dzień pełen radości i wspólnej zabawy.  <<< galeria >>>

Dzień Dziecka w przedszkolu

13.06.2018

   <<< galeria>>>

    Dnia 4 czerwca w ogrodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki spędziły ten dzień bardzo radośnie. Dzieci uczestniczyły aktywnie w przeróżnych atrakcjach i zabawach tj. balonami, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, grze w piłkę nożną. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i grillowanych kiełbasek. Przedszkolaki w salach otrzymały równiez prezenty. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia na długo pozostaną w pamięci.

Konkurs recytatorski

13.06.2018

  22 mają 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas IV-VII. W ramach obchód 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie prezentowali wiersze o tematyce patriotycznej . Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Katarzyna Krysiak z kl.VII a, drugie Julia Siedlecka z kl. VI. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.

Święto Konstytucji

13.05.2018

 „Witaj majowa jutrzenko,                                                                              <<< galeria>>>
Świeć naszej polskiej krainie,    
Uczcimy ciebie piosenką,                        
Która w całej Polsce słynie”
     Dnia 27 kwietnia 2018r. w Zespole Szkolno –Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli w niej udział uczniowie klasy V pod opieką p. Marzeny Otockiej – Bednarek wraz z chórem szkolnym pod opieką p. Szymona Cebuli, którzy przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.
   Konstytucja 3 Maja to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Tekst konstytucji przygotowywano w tajemnicy. Jej inicjatorami byli między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj .Konstytucja 3-ego Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ( po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawa zasadniczą. Rocznicę uchwalenia konstytucji obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym, rocznica uchwalenia konstytucji była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – Święta Narodowego. Akademię zakończyła Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk , która podsumowała to ważne dla historii Polski wydarzenie oraz podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

Kiermasz taniej książki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rząśni

07.05.2018

    W bibliotece Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rząśni został zorganizowany kiermasz taniej książki. Sprzedaż odbywała się od 12 marca do 10 kwietnia 2018 roku. Oferta książkowa była bardzo różnorodna i interesująca. Nie brakowało nowości wydawniczych oraz interesujących czytadeł. Największym zainteresowaniem cieszyły się książeczki dla najmłodszych oraz różnego rodzaju łamigłówki.
   Za niewielką cenę udało się sprzedać niemal wszystkie książki. Kupowali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Akcja miała na celu m.in. zwrócenie uwagi na potrzebę czytania oraz zachęcanie dzieci do sięgania po książkę, jako źródła rozrywki.

Konkurs

26.04.2018

<<< galeria>>> 

   W bibliotece szkolnej ogłoszony został konkurs dla uczniów klas I i II pt. „Mój ulubiony bohater” . Zadaniem uczniów było przeczytanie lektury pt. „Plastusiowy Pamiętnik” i ulepienie głównego bohatera. Uczniowie przynosili do biblioteki bardzo pomysłowe prace. Komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, przyznając następujące miejsca:

I miejsce – Maja Janus, Weronika Pędziwiatr
II miejsce – Laura Cieśla, Maria Ławniczek, Oskar Botór
III miejsce – Julia Sierszyńska, Piotr Pabich, Lena Dusza

Wyróżnienia:
Zuzanna Wolniaczyk
Amelia Brzezowska
Wiktoria Wasiel
Magdalena Socha
Kacper Sukiennik

Pasowanie na czytelnika

26.04.2018

 << galeria>>

  W bibliotece szkolnej 9 kwietnia 2018 roku odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami Panią Ewą Herczyńską i Panią Janiną Pietrzyk obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IVa: Marysię Włodarczyk, Oliwię Jaworską, Zuzannę Niemiec, Nikolę Rozumek, Olgę Komór, Marię Kluskę, Miłosza Cieślę i Kacpra Kozła.
Podczas występu wcielili się oni w bohaterów znanych bajek, przygotowali zagadki oraz wierszyki. Występ uświetnił tematyczny wystrój biblioteki oraz śpiewane piosenki.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy zachowywać się w bibliotece, jak dbać o książki. Poznali także korzyści płynące z czytania.
Na pamiątkę tego uroczystego dnia Pani dyrektor Krystyna Strzelczyk wręczyła uczniom pamiątkowy dyplom pasowania oraz zakładkę do książki. Wierzymy, że przyjęci do grona czytelników uczniowie będą częstymi gości naszej biblioteki.

PATCHWORKOWA WIOSNA

24.04.2018

 <<< galeria>>>

    Uczniowie z klasy VI i VIIa, b w ostatnim dniu nauki przed świętami, tj. 21.03.2018r. tworzyli na języku polskim wiersze o wiośnie.
Do tworzenia wiersza potrzebne były materiały (kolorowe gazety, nożyczki, klej, kredki, blok rysunkowy). Uczniowie pracowali w grupach. Każdy zespół układał autorski utwór o wiośnie według ustalonych kryteriów (temat - wiosna, 2 zwrotki czterowersowe, wersy różnej długości, rymy, epitety, 1 pytanie retoryczne).
. Podczas tworzenia uczniowie uczyli się czytania ze zrozumieniem, redagowania własnego tekstu z gotowych elementów, stosowania środków stylistycznych, utrwalania pisowni wyrazów, współpracy w grupie.
Chociaż spełnienie wszystkich kryteriów w krótkim czasie okazało się nie lada wyzwaniem, to jednak uczniowie byli z siebie bardzo zadowoleni.
Jestem dumna z moich uczniów i miło zaskoczona efektem ich pracy.
A oto kilka wypowiedzi uczniów nt. wykonywanych prac:
" Uważam, że efekt końcowy był wart uwagi, stworzyliśmy piękną pracę, a przy tym zgrany zespół. Cieszę się, że mieliśmy możliwość wyrażenia własnego pomysłu".
" Podczas tworzenia tego projektu, uzmysłowiłem sobie, jak ciekawie można wykorzystać gazety. W czasie pracy towarzyszyło mi podenerwowanie, bo grupa musiała zdążyć na czas, a ponieważ była to praca plastyczna, to również dobrze się bawiłem".
"Przez czas tworzenia tej pracy, czułem się jak poeta".
" Praca wymagała pobudzenia własnej wyobraźni oraz kreatywności. Po tej lekcji wyciągnąłem wniosek, że wiersze można układać z wszystkiego, co nas otacza".
" Mogłam sprawdzić swoje siły w pisaniu krótkich, rymowanych wierszy i fajnie się przy tym bawiłam. Miałam okazję pracować w grupie i lepiej poznać swoich rówieśników. Myślę, że było to ciekawe doznanie".

Światowy Dzień Zdrowia

24.04.2018

  <<< galeria>>>

„Zdrowie dla wszystkich” – to hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia. Pod tym hasłem obchodziliśmy ten dzień w naszej szkole 12 kwietnia. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowanie tego święta. Otwarcia uroczystości dokonała Dyrektor Zespołu Szkolno –Przedszkolnego pani Krystyna Strzelczyk. Podkreśliła iż „..Zdrowie należy do tych wartości które, w szczególny sposób wpływają na jakość życia człowieka”. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w przygotowanie uroczystości. Klasy IV recytowały wiersze dotyczące zdrowego stylu życia. Do kupowania zdrowych produktów, spożywania warzyw i owoców zachęcali uczniowie klas V w specjalnie opracowanych reklamach. Jak ważną rolę pełnią witaminy przekonywali widzów szóstoklasiści, natomiast klasy VII szczegółowo omówiły Piramidę Zdrowego Żywienia. Uroczystość została wzbogacona o występy chórku szkolnego oraz pokazy aerobiku w wykonaniu klas IV. Dzień ten uświetnił pokaz tańca hip hop –w wykonaniu grupy tanecznej z Bełchatowa oraz pokazu wschodnich sztuk walk –taekwondo pod kierunkiem pana Wrony. Hala sportowa udekorowana była plakatami promującymi zdrowy styl życia. Po uroczystym apelu uczniowie klas I –III udali się na spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej na szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Chłopcy z klas IV –VII wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez panią Justynę Gołębiowską –pedagogiem z Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Pajęcznie nt. „ Jak radzić sobie z emocjami”, natomiast dziewczęta klas IV –VII uczestniczyły w spotkaniu z Pielęgniarką Higieny Szkolnej –panią Jagodą Rudzką. Spotkanie dotyczyło racjonalnego żywienia oraz zaburzeń żywienia.
Dzień Zdrowia w naszej szkole przygotowali: Marlena Ryś –Walczyk, Ewa Płaszczyńska, Małgorzata Pęciak, Szymon Cebula oraz Anna Słomian.

Przedszkolaki na spotkaniu z pisarzem

20.04.2018

<<< galeria>>>    

   9 kwietnia dzieci 5,6 - letnie wybrały się do Gminnej Biblioteki Bublicznej na spotkanie z pisarzem. Był to Wiesław Drabik, autor wielu rymowanych książeczek dla dzieci. Pisarz zafascynował publiczność recytacją swoich wesołych utworów, rozśmieszał krótkimi rymowankami układanymi do imion dzieci, zadawał mnóstwo zagadek, a dobre odpowiedzi nagradzał naklejkami. Dzieci mieli możliwość wykazać się wyobraźnią układając zakończenie podanego przez autora początku zdania. Osoby z największą ilością naklejek otrzymały w nagrodę książkę z autografem autora. W trakcie spotkania panowała miła i pełna humoru atmosfera.

KONKURS WIELKANOCNY PRZEDSZKOLAKOW

20.04.2018

 << galeria>>

   W marcu w przedszkolu odbyły się konkursy wielkanocne dla przedszkolaków. Celem konkursów było uwrażliwienie dzieci na symbolikę wielkanocną oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej. Grupy młodsze 3-4 latki miały za zadanie wykonać „Najpiękniejszą kartkę wielkanocną”, a grupy starsze 5-6 latki „Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wykonane prace były bardzo pomysłowe i niepowtarzalne. Wybór zwycięzców był bardzo trudny. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, długopisy i czekoladowe jajeczka, natomiast laureaci dodatkowo kredki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!