mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Aktualności

W tym menu znajdą Państwo najświeższe wiadomości z naszej Szkoły.

Wersja do druku Generuj PDF
Pokaż aktualności z roku:

Pożegnanie zimy

20.03.2018

<<< galeria >>> 

   21 marca przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęły od przygotowania kukły Marzanny. Dzieci z nauczycielami wybrały się na pierwszy wiosenny spacer, oczywiście zabrały ze sobą Marzannę i barwnym korowodem przeszły w okolicach przedszkola. Finałem spaceru było pozostawienie kukły na placu szkolnym. Zebrane wokół "zimowej" panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie zostawiamy, bo wiosnę witamy” pożegnały zimę.

Zabawa choinkowa

01.03.2018

   Choć na dworze mróz i śnieg, 26 stycznia 2018 roku zabawa choinkowa w naszej szkole była jak zawsze udana. Podzieleni na dwie grupy, najpierw nasi najmłodsi (niektórzy fantastycznie poprzebierani), później starsi uczniowie naszej szkoły na kilka godzin zapomnieli o zimnie na zewnątrz - szkoda, że na tak krótko. Grono pedagogiczne i rodzice bawili się równie fajnie. W czasie zabawy została przygotowana przez Radę Rodziców loteria fantowa dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Loteria cieszyła się dużym powodzeniem. Losowane były drobne upominki, zabawki biżuteria itp. Dochód z loterii przeznaczny zostanie na potrzeby szkoły. Rada Rodziców przygotowała również wspólny poczęstunek dla dzieci, rodziców i nauczycieli. 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

19.02.2018

 << galeria >>   25. stycznia w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka połączony z Balem Karnawałowym. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Przedszkolaki śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Dziadkowie byli zachwyceni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dla swoich bliskich dzieci przygotowały drobne upominki w postaci laurek, kwiatków lub serduszek. Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek - pyszne ciasta domowego wypieku. Po części artystycznej odbył się Bal Karnawałowy. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Świąteczne konkursy w przedszkolu

19.02.2018

   <<<< galeria>>>>

21 grudnia 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów w przedszkolu. Pierwszy, pt.„Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa” skierowany był dla dzieci 3,4 letnich . Drugi, pt. „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa” skierowany był dla dzieci 5,6 -letnich. Do 18 grudnia 2017 roku dzieci składały prace. Do konkursów we wszystkich kategoriach wiekowych zgłosiło się 63 osoby. Wybór był bardzo trudny. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które uroczyście wręczyła Pani Dyrektor. Radość wśród dzieci była ogromna, wszystkim serdecznie gratulujemy.

SZKOLNE JASEŁKA

16.01.2018

<<< galeria>>> 

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas III oraz wychowawców Jasełka , które zostały wystawione dnia 21 grudnia 2017r. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef , Maryja ,Trzej Królowie ,pasterze ,aniołowie i dzieci . Inscenizacja przeplatana była kolędami. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Pani Dyrektor podziękowała młodym wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia .