mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Aktualności

W tym menu znajdą Państwo najświeższe wiadomości z naszej Szkoły.

Wersja do druku Generuj PDF
Pokaż aktualności z roku:

Bądź bezpieczny w czasie ferii - spotkanie z policjantami

01.03.2019

<<<galeria>>>

   Ferie to czas relaksu i beztroskich zabaw na śniegu i lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo uczniów 5 lutego przybyli do naszej szkoły policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie zajmujący się profilaktyką nieletnich. Podczas pogadanki funkcjonariusze przypomnieli o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw, oraz o tym jak bezpiecznie korzystać z internetu. Uczniowie żywo uczestniczyli w spotkaniu. W skupieniu wysłuchali pogadanki, a następnie odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania wręczono uczniom klas I-III dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie plastycznym pt"Bezpieczne Ferie Zimowe".
LAUREACI KONKURSU
I miejsce
Maria Ławniczek
Julia Woźniak
II miejsce
Anna Telenga
III miejsce
Zuzanna Wolniaczyk
Wyróżnienia
Amelia Wolnowska
Filip Pęciak
Marta Dzbik
Tatiana Sadowska
Oliwia Stachera

Walentynki

13.02.2019

  Ostatni tydzień przed wyczekiwanymi feriami upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom.

Zabawa choinkowa w szkole

06.02.2019

   1 lutego 2019 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa , która jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Tańce, stroje karnawałowe , poczęstunek. To wszystko składa się na organizowaną zabawę choinkową.
Do zabawy w tegorocznym balu zaprosił DJ , który przed kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory starsze, ale wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów.
Zabawa choinkowa dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu przyjemnych wrażeń . Był to mile spędzony czas w gronie rodzinnym, a zarazem wspaniała integracja ze szkołą .Dzieci pokazały ,że chcą i potrafią dobrze się bawić.
Kolejna zabawa choinkowa za rok !

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

06.02.2019

<<<Galeria>>>>

   31 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Wszystkich przybyłych gości powitała Krystyna Strzelczyk, dyrektor placówki. Głos zabrał również Tomasz Stolarczyk, wójt gminy podkreślając ważną rolę "dziadków" oraz składając im życzenia. Dla gości przygotowano poczęstunek i pogram artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie przedszkolaki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami. To był wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy.

Konkursy bożonarodzeniowe

20.01.2019

  <<< galeria>>> 

Jak co roku, w naszym przedszkolu, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia odbył się konkurs plastyczny. Dzieci miały za zadanie wykonać „Najpiękniejszą kartkę świąteczną” (3-4 latki) i „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową” (5-6 latki). Prace przyjmowane były do 13 grudnia 2018r., natomiast 17 grudnia 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Komisja miała niełatwe zadanie w wyłonieniu zwycięzców, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki. Dzieci za pomocą najróżniejszych technik (wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, makaronów, plasteliny, farby, waty, nitek itp.) wykonywały prace konkursowe. Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk wręczyła laureatom dyplomy i upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Za wszystkie prace dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Konkurs ortograficzny

03.01.2019

 28 października 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, wzięło w nim udział piętnaścioro uczniów klas 6 -8. Po sprawdzeniu testów ortograficznych okazało się, że miejsca na podium zajęły trzy uczennice klasy 8 A:

I miejsce – Katarzyna Krysiak

II miejsce – Dominika Budziałowska

III miejsce – Alicja Włodarczyk

5 grudnia 2018 r. dziewczyny reprezentowały szkołę w XI edycji Dyktanda o Pióro Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. Katarzyna Krysiak otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!

Jasełka w przedszkolu

03.01.2019

<<<galeria>>>

   W piątek, 21 grudnia odbyły się Jasełka przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienia były wyjątkowe. Najpierw wystąpiła młodsza grupa. Przedszkolaki po raz pierwszy wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Trzej Królowie. Był to debiut aktorski 4 - latków. Potem wystąpiła najstarsza grupa. W barwnych strojach wystąpiły dzieci 6 – letnie, które wcieliły się w role Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków, Królów, krasnoludków i obłoczków. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami, rodzeństwem oraz panią dyrektor Krystyną Strzelczyk. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczystą atmosferę wprowadzając wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Niezwykły gość w przedszkolu.

01.01.2019

  <<< galeria >>> 

  6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Został przywitany przez Panią dyrektor Krystynę Strzelczyk. Po powitaniu rozpoczęła się akademia przygotowana specjalnie dla Mikołaja. Mali aktorzy z uśmiechem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Później nadszedł najbardziej wyczekiwany przez dzieci moment – rozdawanie prezentów! Na pamiątkę spotkania przedszkolaki pozowały do zdjęć z Mikołajem. Na zakończenie dzieci podziękowały za prezenty i pożegnały wyjątkowego gościa.