mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Aktualności

W tym menu znajdą Państwo najświeższe wiadomości z naszej Szkoły.

Wersja do druku Generuj PDF
Pokaż aktualności z roku:

Zajęcia warsztatowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

20.02.2020

                                                                                                                >>> galeria zdjęć <<<

14 lutego br. w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas I – VIII . Zajęcia warsztatowe prowadzili ratownicy wraz z  przedstawicielami  Straży Pożarnej w Rząśni .

Uczniowie po przekazaniu ważnych informacji przez  ratowników przystąpili do praktycznych czynności ratujących życie pod czujnym okiem strażaków , ćwiczyli  jak należy prawidłowo wzywać pomoc. Wykonywali sztuczne oddychanie na fantomach , nauczyli się układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Prawidłowo podawali wszystkie numery alarmowe i potrafili telefonicznie dokonać zgłoszenia na Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną.

Celem warsztatów było wyposażenie uczniów w wiadomości i umiejętności w  zakresie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci podczas tych ćwiczeń dowiedziały się co to jest resuscytacja, pozycja boczna ustalona, dowiedziały się jak należy sprawdzić przytomność i oddech osoby poszkodowanej w wypadku. Każdy uczeń  szkoły miał możliwość indywidualnie przećwiczyć wszystkie te czynności pod kierunkiem doświadczonego strażaka.

Za przekazane informacje i przeprowadzone zajęcia warsztatowe „DZIĘKUJEMY” i mamy nadzieję, że takie pokazy szkoleniowe będą się odbywały jak najczęściej, aby nasi uczniowie byli w pełni przygotowani na każdą sytuację, jaka ich może spotkać z życiu.

 

Walentynki w szkole

20.02.2020

                                                                                              >>> galeria zdjęć <<<

 Samorząd Uczniowski nie mógł przegapić tak ważnego dnia, jakim są Walentynki! Chociaż zwyczaj świętowania walentynek nie jest naszym tradycyjnym, polskim zwyczajem, to nie sposób odmówić mu szczególnego uroku! To przecież dzień radości, życzliwości i przede wszystkim miłości…, dzień, który przypomina nam o tym, jak ważne jest mówienie o uczuciach, i po prostu dodaje trochę odwagi – zwłaszcza dlatego, że można to zrobić w pewien tajemniczy sposób.  Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić ten dzień w szkołach, jest niewątpliwie poczta walentynkowa. W tygodniu poprzedzającym walentynki uczniowie naszej szkoły, którzy chcieli wyrazić uczucia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka. W dzień walentynek specjalni przedstawiciele SU roznosili, tę jakże miłą, korespondencję od klasy do klasy, a nawet do pokoju nauczycielskiego! Musicie przyznać, że tego dnia robiło się tak jakoś ciepło w sercu…

 

 

Bal karnawałowy w przedszkolu

17.02.2020

                                                                                                              >>> galeria zdjęć <<<

 Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.
14 lutego dzieci z naszego przedszkola również miały okazję wspólnie zintegrować się na „Walentynkowym balu karnawałowym”. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: policjantów, strażaków, wróżki, księżniczki, czarownice, pszczółki, motylki, Batmana, Spider – mana i wiele innych postaci.
Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. W trakcie zabawy mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

17.02.2020

                                                                                                          >>> galeria zdjęć <<<

13 lutego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występ swoich wnucząt. Wszystkich przybyłych gości przywitał Damian Mikołajczyk, dyrektor placówki. Potem głos zabrał Tomasz Stolarczyk, wójt gminy podkreślając jaką ważną rolę pełnią „dziadkowie”. Następnie rozpoczęły się występy poszczególnych grup przedszkolnych. Wnuczęta recytowały wierszyki i śpiewały, tańczyły piosenki. Widownia brawami podziękowała małym artystom za występ. Na twarzach seniorów widać było uśmiech, a czasem wzruszenie. Po części artystycznej przedszkolaki w dowód pamięci wręczyły swoim babciom i dziadkom prezenty. W ten sposób podziękowali im za opiekę i troskę. Dla przybyłych gości został przygotowany słodki poczęstunek.

Stacja Grawitacja

17.02.2020

                                                                                                               >>> galeria zdjęć <<<

13 lutego 2020 roku uczniowie z klas V a, VI a i VII a  uczestniczyli w wycieczce do Częstochowy.  Celem wyjazdu był Park Trampolin "Stacja Grawitacja". To coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in parku trampolin, parku linowego, ścianki wspinaczkowej, toru ninja oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Pobyt w tym niezwykłym miejscu, okazał się wspaniałą lekcją wychowania fizycznego. Skacząc na trampolinach, uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz kształtowali właściwą postawę ciała. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii. Uczniowie przyznali, że ta zabawa spowodowała, iż zaczęli się integrować i dobrze czuli się ze sobą.

Organizatorem wycieczki była p. Agnieszka Bzdak.  Opiekunami uczestników byli nauczyciele: p. Teresa Brożyna i p .Małgorzata Pęciak.

Z wizytą w schronisku ,, FUNNY PETS’’ w Czartkach

13.02.2020

                                                                                                               >>> galeria zdjęć <<<

Dnia 11 lutego 2020 roku uczennice z klasy VII B pod opieką pedagoga odwiedziły schronisko dla zwierząt ,,FUNNY PETS ‘’ w Czartkach ,które  współpracuje z Gminą Rząśnia .

Wyjazd miał na celu przekazanie karmy dla zwierząt ,którą na terenie ZSP w Rząśni pod hasłem ,,Pełna miska dla schroniska ‘’ zbierały uczennice z klasy VIIB .

Dzięki hojności wszystkich uczniów  naszej szkoły psy i koty w schronisku będą mieć zawsze pełną miskę .

Pogoda tego dnia była kapryśna udało się  jednak zabrać psy na spacer. Radości było co niemiara, pieski wróciły do swoich boksów całe ,zdrowe i zmęczone .

   Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska ,,FUNNY PETS’’ oraz do adopcji psów ,które z utęsknieniem czekają na nowych właścicieli. Zwierze  to istota żywa ,która tak jak człowiek potrzebuje miłości ,opieki i zainteresowania.

     Marta, Kinga ,Weronika, pedagog Magda Waga- miłośniczki zwierząt   

Wyjazd na lodowisko

06.02.2020

                                                                                                                 >>> galeria zdjęć <<<

6 lutego  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeżdzie  na lodowisko do Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie . Na łyżwiarskie szaleństwo zdecydowali się uczniowie klas VII  i IV .Podczas  jazdy  na lodowisku  uczestnicy  wyjazdu  mogli pod okiem opiekunów doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie. Nie brakowało również początkujących łyżwiarzy, którzy przy pomocy kolegów i koleżanek radzili sobie coraz lepiej.
Pomimo zróżnicowanego poziomu jazdy i wielu  niegroźnych upadków wszyscy byli bardzo zadowoleni, szczęśliwi i odprężeni. Wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.

Koncert Jubileuszowy z okazji 15. lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej

29.01.2020

                                                                                                               >>> galeria zdjęć <<<

W  niedzielę 26 stycznia  w hali sportowej - pięknie udekorowanej przez p.Beatę Tąpała -Krysiak i p.Monikę Cimcioch przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni Młodzieżowa Orkiestra Dęta  Gminy Rząśnia świętowała swój 15-ty Jubileusz działalności artystycznej.

Dla zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy został zaprezentowany koncert jubileuszowy. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Wójt Gminy Rząśnia wraz z Radą Gminy, Dyrektor Zespołu Szkolno –Przedszkolnego, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.

Nie zabrakło gratulacji dla członków zespołu oraz dla kapelmistrza –Tomasza Dulskiego , który od 15 lat prowadzi orkiestrę.

Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie.

27.01.2020

                                                                                                             >>> galeria zdjęć <<<

W ramach prowadzonych przez szkołę zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas VII a, VII b i VIII  gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie. Ta wizyta dała im możliwość  zapoznania się z charakterystyką pracy w Policji. Policjanci rozmawiali z młodzieżą m.in. na temat doboru  i rekrutacji do Policji, zapoznali zebranych z etapami rekrutacji i kryteriami, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta informując jednocześnie o możliwościach rozwoju oraz kształcenia się w szkołach policji. Na spotkaniu zgromadzonym uczniom zaprezentowano różne aspekty służby w tej formacji. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a sami uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.

                     

15 lat Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia

21.01.2020

  Wójt Gminy Rząsnia i Dyrektor Zespołu -Szkolno Przedszkolnego im.Jana Pawła II w Rząśni wraz z Radą Pedagogiczną zapraszają na Koncert Jubileuszowy z okazji 15. lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej  Gminy Rząsnia. Koncert odbędzie się 26 stycznia (niedziela) o godzinie 17:00 w hali spotrowej  przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząsni.

Zabawa choinkowa

21.01.2020

                                                                                                                 >>> galeria zdjęć <<<

10 stycznia  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyła się zabawa  choinkowa. Jest ona jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara ,  tańce,  ciekawe stroje, loteria fantowa przygotowana przez Radę Rodziców, poczęstunek. Zabawę choinkową poprzedził występ uczniów, którzy swoim rodzicom przybliżyli klimat Świąt Bożego Narodzenia przedstawiając "Jasełka bożonarodzeniowe ". Po tym wystąpieniu całą zabawę rozkręcił DJ  który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Po kilku godzinach znakomitej zabawy choinkowej uczniowie opuszczali szkołę wytańczeni, wybawieni, pełni wrażeń i w świetnych humorach. Teraz mogą dalej wypoczywać i bawić się, ponieważ już od poniedziałku rozpoczynają się upragnione ferie zimowe .

Spotkanie międzypokoleniowe

07.01.2020

                                                                             >>> galeria zdjęć <<<

 13 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym kolędowaniu w Gminnym Domu Kultury oraz Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kodraniu. Razem z mieszkańcami Kodrania śpiewano nie tylko tradycyjne staropolskie kolędy, ale także pastorałki czy popularne piosenki o tematyce świątecznej. Teksty utworów były wyświetlane na ekranie co było ułatwieniem dla wszystkich. Wiele wrażeń oraz wzruszeń towarzyszyło nam tego wieczoru. Podczas uroczystości przygotowane zostały zawieszki choinkowe z masy porcelanowej, które każdy mógł sobie przyozdobić i potraktować jako świąteczną pamiątkę.