mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

   Wszystkim Rodzicom składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę
i życzę,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Z okazji długo wyczekiwanych wakacji życzę wszystkim uczniom i  przedszkolakom bezpiecznych i  słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły i przedszkola.
                                                                                             Dyrektor ZSP Krystyna Strzelczyk 
 ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH Z PANIĄ DYREKTOR W DNIU 29.08.2019R O GODZINIE 12.30.
ROZPOCZĘCIE ROKU SKOLNEGO 2019/2020 2 WRZEŚNIA O GODZINIE 8.00  W KOŚCIELE PARAFIALYM W RZĄŚNI.

Wersja do druku

Aktualności

Wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego

22.07.2019

   Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach. W naszej szkole w marcu brało w nim udział 29 uczniów klas IV - VIII. Uczniowie:  Kacper Kowalski - kl VIB, Maria Włodarczyk - kl.VA, Adam Ławniczek - kl.VA, Kamil Urbańczyk - kl.VII,  uzyskali wyróżnienia na tym konkursie. GRATULUJEMY!!!. Pozostałym uczestnikom również serdecznie  gratulujemy udziału w konkursie i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z matematyką.

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu.

22.07.2019

    „Kochamy Was” – pod takim tytułem 7 czerwca odbył się Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały dla rodziców część artystyczną w której zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Licznie przybyli rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy. Do ciepłych życzeń dołączyli się również Pani Krystyna Strzelczyk, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Pan Tomasz Stolarczyk, wójt gminy Rząśnia. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia. 

 

Wycieczka do Chorzowa

22.07.2019

   13 czerwca najmłodsze grupy przedszkolne wybrały się wraz z rodzicami do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Mimo bardzo ciepłego dnia wszyscy chętnie korzystali z atrakcji, gdzie bawili się wyśmienicie. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci. 

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu.

22.07.2019

    „Kochamy Was” – pod takim tytułem 7 czerwca odbył się Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały dla rodziców część artystyczną w której zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Licznie przybyli rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy. Do ciepłych życzeń dołączyli się również Pani Krystyna Strzelczyk, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Pan Tomasz Stolarczyk, wójt gminy Rząśnia. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia. 

 

Dzień Dziecka w przedszkolu

22.07.2019

                    Dnia 30 maja w ogrodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki spędziły ten dzień bardzo radośnie. Dzieci uczestniczyły aktywnie w przeróżnych atrakcjach i zabawach np. balonami, puszczanie dużych baniek mydlanych. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i grillowanych kiełbasek. Przedszkolaki w salach otrzymały również prezenty. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia na długo pozostaną w pamięci. 

Konkurs przedszkolny

22.07.2019

        28 maja odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Portret mojej mamy”. Konkurs kierowany był dla wszystkich dzieci z przedszkola. Zainteresowanie tym tematem okazało się bardzo wielkie, gdyż napłynęło do nas 66 prac. Prace wykonane były różnymi technikami i zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej podczas uroczystości Dnia Mamy i Taty. Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk wręczyła laureatom dyplomy i upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

  

Szkolny Tydzień Kariery

13.05.2019

 <<< galeria>>>

 Bądź architektem swojego szczęścia! –pod takim hasłem odbył się Szkolny Tydzień Kariery w Zespole Szkolno –Przedszkolnym im Jana Pawła II w Rząśni. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były: Marlena Ryś –Walczyk, Renata Szczecińska, Katarzyna Urbańczyk. W dniach 8 -10 stycznia gościliśmy uczniów klas VIII ze Szkoły Podstawowej z Zielęcina, Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej oraz uczniów klas III Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni. Młodzież z wyżej wymienionych szkół razem z naszymi ósmoklasistami uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami szkół:
1. LO im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie
2. LO im. Czesława Miłosza w Szczercowie
3. Technikum Energetyczne w Bełchatowie
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z doradcą zawodowym –p. Katarzyną Rakowiecką. Temat warsztatów: „ Współczesny rynek pracy”. Psycholog, doradca zawodowy –pani Maja Górska w Szkolnym Tygodniu Kariery prowadziła indywidualne konsultacje dla uczniów i ich rodziców.

Góra Grosza

13.05.2019

   Jak co roku, SAMORZĄD UCZNIOWSKI zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskiej akcji ,,GÓRA GROSZA”, zorganizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego. Zbiórka trwała od 26 listopada do 21 grudnia.
W tym roku udało nam się zebrać 1092 zł!!!
A oto wyniki zbiórki w poszczególnych klasach. Najwięcej zebrała:
1. Klasa VI a - 301,20 zł
2. Klasa V a – 200,23 zł
3. Klasa Ib – 136,23 zł
4. Klasa II a – 79,16 zł
5. Klasa VI b – 74,07 zł
6. Klasa IV b – 60,30 zł
7. Klasa V b – 53,41 zł
8. Klasa IV a – 48,34 zł
9. Klasa VIII b – 45,03 zł
10. Klasa II b – 38,64zł
11. Klasa I a – 37,47 zł
12. Klasa VII – 17,92 zł
Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł - w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele.
Dziękujemy wszystkim za okazane serce i udział w tej akcji, gdyż każda, nawet drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.
Samorząd Uczniowski

LEPSZA SZKOŁA

07.05.2019

   W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy VII i VIIIa i VIIIb z naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Pęciak przystąpili po raz pierwszy do projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA prowadzonego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Głównym celem projektu jest:
- badanie efektywności nauczania;
-  rozwijanie integracji międzyprzedmiotowej;
- kształcenie nauczycieli

Program LEPSZEJ SZKOŁY pomaga w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniu do egzaminów zewnętrznych.
Uczestnictwo w projekcie dzięki specjalistycznym testom daje nauczycielom możliwość:
- badania kompetencji uczniów;
- porównania wyników swoich klas z wynikami uczniów z województwa i całej Polski;
- zaplanowania pracy na cały rok szkolny oraz analizy osiągnięć uczniów.

Uczniom zapewnia:
- miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności na kilka miesięcy przed właściwym testem;
- pozwala oswoić się z formułą testu;
- wskazuje mocne i słabe strony;

Standaryzowane testy przeprowadzane są pięć razy w roku szkolnym (na wejście - test "0" diagnozujący wiedzę i umiejętności uczniów na początku roku szkolnego oraz testy całoroczne, dodatkowo w ósmej klasie uczniowie piszą próbny egzamin).
W ramach programu nauczyciel otrzymuje arkusz egzaminacyjny wzorowany na arkusz CKE oraz kompleksowy raport na temat wyników każdego ucznia.

Raporty zawierają
- analizę wyników po każdym teście,
- informują czy wyniki uczniów są słabe, przeciętne, czy też wysoko ponad średnie i które z typów zadań sprawiają uczniom najwięcej trudności,
- dają miarodajne dane do analizy dotyczących metod pracy,
- dają materiał do prezentacji wyników na wywiadówkach oraz radzie pedagogicznej.

Na koniec roku uczniowie otrzymują zaświadczenie o udziale w projekcie, a szkoła certyfikat.
LEPSZA SZKOŁA to projekt edukacyjny, który pomaga nauczycielom i szkole w osiągnięciu lepszych wyników nauczania.

KONKURSY WIELKANOCNE W PRZEDSZKOLU

07.05.2019

 <<< galeria>>>

15 kwietnia 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursów plastycznych pt. „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA” i „ NAJPIĘKNIEJSZE JAJKO WIELKANOCNE”. Celem konkursów było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, wspieranie ich twórczości oraz wyrabianie poczucia estetyki. W konkursie wzięło udział 21 dzieci 3,4 – letnich i 39 dzieci 5,6-letnich. Prace wykonane było różnymi technikami i zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w naszym przedszkolu, gdzie mogła je podziwiać cała społeczność. Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk wręczyła laureatom dyplomy i upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!   

Spotkanie z żołnierzami 25.Batalionu Logistycznego

01.03.2019

 <<< galeria>>>

  27 lutego 2019 roku naszą szkołę odwiedzili żołnierze z 25. Batalionu Logistycznego "Ziemi Tomaszowskiej" Na spotkanie przyjechali oni dużym wojskowym samochodem z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Podczas swej prezentacji przedstawili codzienne obowiązki żołnierza a także niebezpieczeństwa z jakimi może spotkać się w swojej pracy. Zwrócili uwagę na bezpieczeństwo, zaznaczyli, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i ruch. Uświadomili dzieciom, że żołnierze zdają egzaminy sprawnościowe, muszą codziennie rano biegać i ćwiczyć. Uczniowie mieli okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka, samochodu, spadochronu, broń. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Każdy chętny uczeń choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Dużą ciekawostkę stanowiło paczkowane jedzenie, które żołnierz ma w swoim plecaku. Zaprezentowali swoje mundury polowe i galowe, opisali wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Uczniowie młodsi i starsi z zapartym tchem słuchali opowieści gości i zadawali wiele pytań. Bardzo dziękujemy żołnierzom za ciekawe spotkanie w naszej szkole i życzymy samych zaszczytnych chwil w służbie Ojczyźnie.

Dzień Żołnierzy Wyklętych

01.03.2019

   1 marca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jego celem jest przywracanie pamięci i oddanie hołdu tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i nadal walczyli o niepodległą, demokratyczną Polskę. Wyklęci – to ci, którzy nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu zaborczemu totalitaryzmowi, jakim po zakończeniu wojny okazał się komunizm.
W naszej szkole uczczono pamięć o „Żołnierzach Wyklętych”. Społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia krótkiego przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy VI, prezentującego czasy wojny obronnej z IX 1939 r., działalność Polski Podziemnej, a także ruch oporu w Powstaniu Warszawskim i po 1944 r., po zajęciu Polski przez Armię Czerwoną. Pieśni patriotyczne z tego okresu dodatkowo wprowadziły w atmosferę czasów, gdy Bóg-Honor –Ojczyzna stanowiły największą wartość, a Polacy nie szczędzili krwi w nieustannej walce o swoją niepodległość. Podczas spotkania przedstawiono sylwetki niektórych „Niezłomnych”, m. in.: Witolda Pileckiego, ps.„Witold” czy Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.
Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną, poznać powody działalności polskiego podziemia po zakończeniu wojny, a także losy niektórych „niezłomnych” walczących do samego końca.

Warsztaty tworzenia kart walentynkowych

01.03.2019

  W bibliotece szkolnej zostały zorganizowane warsztaty, podczas, których uczniowie naszej szkoły robili kartki walentynkowe, wykorzystując technikę scrapbookingu. Na samym początku została przedstawiona teoria opisująca technikę, a później uczniowie przystąpili do działania. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzięło w niej udział 97 uczniów z klas I-VIII. Każda osoba stworzyła kartkę, którą później mogła zabrać do domu lub wrzucić do pudełka walentynkowego. Uczestnicy byli bardzo kreatywni, powstało wiele pięknych kartek walentynkowych. Mimo, że wszyscy uczniowie mieli takie same materiały do dyspozycji to każda kartka była inna, wyjątkowa. Kilka osób zostawiło swoje kartki walentynkowe, które zostały przedstawione na wystawie przed biblioteką. Po warsztatach w każdej grupie, osoby chętne mogły wziąć udział w anonimowej ankiecie satysfakcji, która miała na celu zbadać opinię uczniów na temat przeprowadzonych zajęć.

Kącik wymiany książek

01.03.2019

   W dniach od 07 do 18 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Kącik wymiany książek”, która miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale również poszanowanie książek, ponieważ na wymianę można było przynieść książkę używaną, ale nie zniszczoną. W tych dniach osoby mogły wymieniać swoje książeczki, ale również albumy, komiksy, powieści, poezję, książki obcojęzyczne i kryminały na książeczki, które zostały wystawione w kąciku. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i niosła ze sobą wiele radości.

Akcja pt. „Randka w ciemno z książką”

01.03.2019

 <<< galeria>>>

W dniach 1-8.02.2019 roku w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Randka w ciemno z książką” mająca na celu zainteresowanie książkami, oraz ukazanie, że nie okładka książki nie jest tak ważna jak jej treść. Książki biorące udział w akcji zostały zapakowane
w papier. Jedyną informacją o niej był numer oraz krótki opis, który został umieszczony z przodu książki. Czytelnik dopiero po wypożyczeniu czytelnik dowiedział się o czym jest książka. W ofercie było 40 książek zarówno z puli beletrystyki jak i lektur. Wszystkie zostały wypożyczone. Akcja wypożyczania cieszyła się dużym powodzeniem przez to, że książki zawierały element niespodzianki czytelniczej.