mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

                          

Wersja do druku

Aktualności

Koncert Jubileuszowy z okazji 15. lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej

29.01.2020

                                                                                                               >>> galeria zdjęć <<<

W 26 stycznia  w hali sportowej  przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni Młodzieżowa Orkiestra Dęta  Gminy Rząśnia świętowała swój 15-ty Jubileusz działalności artystycznej.

Dla zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy został zaprezentowany koncert jubileuszowy. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Wójt Gminy Rząśnia wraz z Radą Gminy, Dyrektor Zespołu Szkolno –Przedszkolnego, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.

Nie zabrakło gratulacji dla członków zespołu oraz dla kapelmistrza –Tomasza Dulskiego , który od 15 lat prowadzi orkiestrę.

Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie.

27.01.2020

                                                                                                             >>> galeria zdjęć <<<

W ramach prowadzonych przez szkołę zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas VII a, VII b i VIII  gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie. Ta wizyta dała im możliwość  zapoznania się z charakterystyką pracy w Policji. Policjanci rozmawiali z młodzieżą m.in. na temat doboru  i rekrutacji do Policji, zapoznali zebranych z etapami rekrutacji i kryteriami, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta informując jednocześnie o możliwościach rozwoju oraz kształcenia się w szkołach policji. Na spotkaniu zgromadzonym uczniom zaprezentowano różne aspekty służby w tej formacji. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a sami uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.

                     

15 lat Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia

21.01.2020

  Wójt Gminy Rząsnia i Dyrektor Zespołu -Szkolno Przedszkolnego im.Jana Pawła II w Rząśni wraz z Radą Pedagogiczną zapraszają na Koncert Jubileuszowy z okazji 15. lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej  Gminy Rząsnia. Koncert odbędzie się 26 stycznia (niedziela) o godzinie 17:00 w hali spotrowej  przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząsni.

Zabawa choinkowa

21.01.2020

                                                                                                                 >>> galeria zdjęć <<<

10 stycznia  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyła się zabawa  choinkowa. Jest ona jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara ,  tańce,  ciekawe stroje, loteria fantowa przygotowana przez Radę Rodziców, poczęstunek. Zabawę choinkową poprzedził występ uczniów, którzy swoim rodzicom przybliżyli klimat Świąt Bożego Narodzenia przedstawiając "Jasełka bożonarodzeniowe ". Po tym wystąpieniu całą zabawę rozkręcił DJ  który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Po kilku godzinach znakomitej zabawy choinkowej uczniowie opuszczali szkołę wytańczeni, wybawieni, pełni wrażeń i w świetnych humorach. Teraz mogą dalej wypoczywać i bawić się, ponieważ już od poniedziałku rozpoczynają się upragnione ferie zimowe .

Spotkanie międzypokoleniowe

07.01.2020

                                                                             >>> galeria zdjęć <<<

 13 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym kolędowaniu w Gminnym Domu Kultury oraz Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kodraniu. Razem z mieszkańcami Kodrania śpiewano nie tylko tradycyjne staropolskie kolędy, ale także pastorałki czy popularne piosenki o tematyce świątecznej. Teksty utworów były wyświetlane na ekranie co było ułatwieniem dla wszystkich. Wiele wrażeń oraz wzruszeń towarzyszyło nam tego wieczoru. Podczas uroczystości przygotowane zostały zawieszki choinkowe z masy porcelanowej, które każdy mógł sobie przyozdobić i potraktować jako świąteczną pamiątkę.

Szkolny konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

02.01.2020

     <<<< galeria >>>>

    Święta Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny czas. Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy pierwszej gwiazdki i prezentów pod choinką. Przygotowania rozpoczynają się długo przed świętami. Z okazji nadchodzących świąt w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny organizowany we współpracy z Urzędem Gminy w Rząśni. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. 

Główne cele konkursu to:
podtrzymanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych; 
pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych;
prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży;
kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów.
Uczniowie klas IV–VIII, bo do nich adresowany był konkurs, zaprezentowali 23 prace. Przed komisją konkursową stanęło trudne zadanie. Wszystkie prace były przepiękne i wymagały od autorów wiele trudu, pomysłowości i zdolności twórczych. Po długich obradach ustalono wyniki konkursu:
miejsce I – Krzysztof Cimcioch kl. VIIb, Błażej Suszek kl. VIIb
miejsce II –  Zofia Dzbik kl. Vb, Kacper Wieczorek kl. Vb
miejsce III – Wojciech Herczyński kl. VIIb, Paulina Niedbalska kl. VIb
wyróżnienia:
– Maja Bożek kl. IV
– Oliwia Masek kl. VIa
– Maria Herczyńska kl. VIb
Nagrody, ufundowane przez Urząd Gminy w Rząśni, zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły i Sekretarza Urzędu Gminy podczas uroczystego spotkania. Wszyscy pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe upominki.

Jasełka 2019

20.12.2019

<<<< galeraia zdjęć>>>>

     Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja, a także wykonują dekoracje świąteczne. Uczniowie i nauczyciele spotykają się na klasowych wigiliach, łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy robi się i bardzo świątecznie.

     Przedstawienie jasełkowe miało przybliżyć okoliczności narodzin Pana Jezusa. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Uczniowie oglądający przedstawienie uważali że przedstawienie to wprowadziło ich w czas Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisze się w pamięci uczniów. Za ogromny trud włożony w ich reżyserię i inscenizację składamy podziękowania uczniom klasy VIA oraz księdzu katechecie Michałowi Widerze , pani katechetce Teresie Brożynie i panu Szymonowi Cebula. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Dlatego też postanowiono, że w dniu zabawy choinkowej przed feriami zimowymi przedstawienie zostanie zaprezentowane rodzicom. Po przedstawieniu jasełkowym pan dyrektor Damian Mikołajczyk i pani Aldona Nagodzińska – Sadek sekretarz UG w Rząśni wręczyli wraz z nauczycielami nagrody uczniom którzy brali udział w konkursach świątecznych.