mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

 
      SZANOWNI RODZICE, PROSIMY ZGŁASZAĆ DZIECI 6 LETNIE I Z KLAS I-VII Z WADAMI POSTAWY, NA ZAJĘCIA KOREKCYJNE, U WYCHOWAWCY LUB W SEKRETARIACIE SZKOŁY, DO 20 PAŹDZIERNIKA 2017r.

Wersja do druku

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego

11.07.2017

     << galeria >>>

    23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/17. Po uroczystej Mszy Świętej, dyrektor, nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły na dalsze uroczystości. Na hali sportowej odbyła się akademia, w trakcie której Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk podsumowała zakończony rok szkolny, złożyła gratulacje uczniom wyróżnionym za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, pracę na rzecz szkoły oraz życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Wręczone zostały również nagrody za udział w konkursach przedmiotowych.

Wycieczka do Wrocławia

11.07.2017

<<< galeria>>>

 Dnia 10 maja 2017r. uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami pojechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęli od Stadionu Śląska Wrocław, następnie przeszli Szlakiem Wrocławskich Krasnali, zwiedzając po drodze zabytkowy Rynek.Dużo radości sprawił dzieciom pobyt w Fabryce Lizaków Cukier -Lukier, gdzie mogły własnoręcznie wykonać lizaka i zabrać go do domu. Ciekawym przeżyciem był dla dzieci wjazd windą i podziwianie panoramy Wrocławia z 49 piętra, najwyższego budynku w Polsce Sky Tower. Po przerwie na posiłek mali turyści udali się do Ogrodu Japońskiego, gdzie oprócz ciekawych roślin obejrzeli pokaz wrocławskiej fontanny. To był już ostatni punkt programu wycieczki. Po dwóch godzinach podróży zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

Dzień Matki w naszej szkole

11.07.2017

 <<< galeria >>>

7 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, którą przygotowali uczniowie klas I - III, wraz z wychowawcami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach i tańczyły.Część artystyczną zakończyło wspólne odśpiewanie STO LAT i wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków. Występy dzieci, przy słodkim poczęstunku podziwiali rodzice i zaproszeni goście.

Dzień Dziecka w przedszkolu

11.07.2017

 Dnia 2 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki spędziły ten dzień bardzo radośnie i aktywnie na przeróżnych atrakcjach i zabawach tj. malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, zabawy z balonami. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i grillowanych kiełbasek. Radości nie było końca… Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia na długo pozostaną w pamięci.   <<<< galeria >>>

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

11.07.2017

  Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech i wzruszenie. Z tej okazji przygotowano w każdej grupie piękną część artystyczną. Przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. Mali artyści ubrani w piękne stroje recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek.

<<<<< galeria >>>>

„Przyroda w twórczości Reymonta”

11.07.2017

 Rok 2017 jest Rokiem Władysława Stanisława Reymonta w województwie łódzkim. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Przyroda w twórczości Władysława Stanisława Reymonta” dla klas I – II. 22 maja został rozstrzygnięty. W zmaganiach wzięło udział 22 uczniów. Wychowawcy klas I-II czytali na lekcjach fragmenty „Chłopów” Reymonta, które dzieci próbowały zilustrować. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi, a wybór był trudny. W rezultacie podium zdobyli:
I miejsce- Małgorzata Krawczyk kl. IIA
II miejsce- Maja Cimcioch kl. IIA

<<< galeria>>>
III miejsce- Krzysztof Grabowski kl.I
Nikola Kurzynoga kl.IIB
Wróżnienia otrzymali: Wojciech Bistuła kl. IIA, Maja Bożek kl. I, Oliwia Ruka kl. I.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

FINAŁY WOJEWÓDZTWA W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

10.07.2017

  Reprezentacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rząśni uplasowała się na podium podczas finałów województwa w piłkę nożną dziewcząt. W zmaganiach brało udział pięć najlepszych drużyn z woj. łódzkiego. Drużyna z Rząśni wcześniej wygrała zawody powiatowe i półfinały województwa. Podczas turnieju finałowego dziewczęta wywalczyły III miejsce.

Wyniki:
I Miejsce SP 10 Sieradz
II Miejsce SP Regnów
III Miejsce ZSP Rząśnia
IV Miejsce SP1 Opoczno
V Miejsce SP Łęczyca

Skład Drużyny : Martyna Dyła, Katarzyna Aleksanderek, Dominika Perczak, Oliwia Słomian, Klaudia Wrona, Alicja Włodarczyk, Aleksandra Pietrzyk, Karolina Aleksanderek, Julia Siedlecka, Milena Wolniaczyk. Wychowawca Damian Mikołajczyk

KARTA ROWEROWA W NASZEJ SZKOLE

10.07.2017

<<< GALERIA >>>     Od lat nasza szkoła umożliwia wszystkim uczniom uzyskanie karty rowerowej. Karta rowerowa jest niezbędna każdemu, kto kieruje rowerem i nie ma ukończonych 18 lat. Dlatego też, każdy uczestnik ruchu chcąc jeździć po drogach publicznych, powinien posiadać odpowiednią wiedzę i uprawnienia.
Aby zdobyć kartę rowerową osoba niepełnoletnia musi:
• Zdobyć odpowiednią wiedzę
• Zdać egzamin teoretyczny w formie testu pisemnego
• Zdać egzamin praktyczny polegający na przejeździe na rowerze wyznaczonej trasy zgodnie z zasadami ruchu drogowego
• Uzyskać pisemną zgodę rodziców
• Mieć ukończone 10 lat
W czasie zajęć technicznych uczniowie klas IV przez cały rok szkolny poznawali i zdobywali odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego, aby na przełomie maja i czerwca pozytywnie zdać egzamin na kartę rowerową.
Sprawdzian obejmował dwa etapy:

- test z wiedzy o ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy - uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości znaków i sygnałów drogowych, pierwszeństwa na skrzyżowaniu, manewrów w ruchu drogowym oraz elementów pomocy przedmedycznej;

- praktyczny – umiejętność płynnej jazdy na rowerze po wyznaczonym torze, odpowiednie sygnalizowanie manewrów, hamowanie, zatrzymanie;

Sprawdzian teoretyczny odbywał się 6 czerwca w trakcie zajęć techniki, natomiast 9 czerwca odbył się sprawdzian praktyczny, który przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej w Pajęcznie. Funkcjonariusze bacznie przyglądali się umiejętnościom naszych uczniów podczas jazdy.
Do sprawdzianu w sumie przystąpiło 39 uczniów z klasy IV i V.
Wszyscy uczniowie uzyskali kartę rowerową, która została wydana 20 czerwca 2017r.

Zabawa w gotowanie

05.07.2017

  <<< galeria >>> W maju tego roku uczniowie klas VI spróbowali swoich sił w pokazaniu umiejętności kulinarnych. Postanowiliśmy więc zorganizować wielką zabawę w gotowanie. Wychowankowie podeszli do zadania bardzo profesjonalnie. Każdy zespół przygotował najpierw propozycje potraw. Następnie zostały wybrane najciekawsze pomysły. Dzięki pomocy naszych kucharek uczniowie mogli korzystać z akcesoriów kuchennych.
Wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi mistrzowie kuchni, tworząc smaczne i zdrowe przekąski. Gotowanie odbywało się w wesołej atmosferze. Tego typu zajęcia są dla dzieci źródłem wielkiej radości, a jednocześnie uczą je wielu pożytecznych umiejętności. Jest to również zachęta, aby także w domu spróbować rodzinnego gotowania z pasją, bo to wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu.

Zielona Szkoła

31.05.2017

  << GALERIA>> W dniach 15-19.05.2017r. 45 uczniów klas IV - VI z naszej szkoły wraz z wychowawcami: p. Damian Mikołajczyk, p. Małgorzata Stolarczyk, p. Renata Szczecińska oraz p. dyrektor Krystyna Strzelczyk uczestniczyło w „Zielonej Szkole”. Zebraliśmy się o godzinie 6.00 pod szkołą i po wzruszających pożegnaniach wyruszyliśmy na południe Polski – do Gliczarowa Górnego, najwyżej położonej miejscowości na Podhalu. Po drodze odwiedziliśmy najstarszą w Polsce kopalnię – Kopalnię Soli w Bochni. Kopalnia istnieje już 1248 lat. Szczególną atrakcją bocheńskiej kopalni jest Ekspozycja Multimedialna, dzięki której turyści poznają historię wydobycia soli, trud górniczej pracy a także historię Polski. Zwiedzanie kopalni pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, zdaje się przenosić zwiedzającego w odległe stulecia. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem – dostarczają także niezrównanych wrażeń estetycznych. W bocheńskiej kopalni do zwiedzania udostępnione są aż trzy trasy turystyczne: Podstawowa trasa z Podziemną Ekspozycją Multimedialaną, Trasa historyczna "Wyprawa w Stare Góry" oraz Trasa przyrodnicza, każda z nich różni się stopniem trudności.
O godzinie 17 dotarliśmy na miejsce. Zjedliśmy ciepły posiłek i rozlokowaliśmy się w pokojach. Po wstępnym rozpoznaniu i zakwaterowaniu wyruszyliśmy na spacer po Gliczarowie. W drugim dniu pobytu udaliśmy się z przewodnikiem na spacer w Dolinę Kościeliską po drodze zwiedzając bacówkę oraz jaskinię "Mroźną", później wjechaliśmy wyciągiem narciarskim na Gubałówkę i zjechaliśmy na polanę Szymoszkową . Trzeci dzień to prawdziwy test wytrzymałościowy. Wraz z przewodnikiem udaliśmy się do Morskiego Oka. Długi spacer bo 18- sto kilometrowy był wart wysiłku. Piękne widoki, ciekawe opowieści, anegdoty i cenne informacje o Morskim Oku i Tatrach wynagrodził nam bóle nóg i głów. Wieczorem odpoczywaliśmy przy ognisku. Czwarty dzień też nie należał do łatwych to był test sprawnościowy. Na początku wybraliśmy się spacerem do Doliny Strążyskiej. Dolina Strążyska należy do najciekawszych i najliczniej odwiedzanych, tatrzańskich dolin reglowych. Do popularności doliny przyczynia się bezpośrednie sąsiedztwo Zakopanego, a także malowniczy wodospad Siklawica, położony w jej górnej części. Zdobyliśmy Sarnią Skałę (1377m), oraz podziwialiśmy z bliska Giewont. Wróciliśmy Doliną Białego do Zakopanego, po drodze podziwialiśmy skocznię narciarską - Wielką Krokiew. Ostatni dzień to relaks w termach w Bukowinie Tatrzańskiej, a tam ciepłe wody termalne, które wyleczyły nasze obolałe nogi, zjeżdżalnie…. Wieczorem dotarliśmy do Rząśni pełni wrażeń i miłych wspomnień. Pobyt na „Zielonej szkole” dla uczniów to możliwość samorozwoju, emocjonalnych przeżyć estetycznych, uczy wrażliwości na dobro i piękno przyrody. To przygoda, sprawdzenie samodzielności, wytrzymałości i kondycji fizycznej. Nauka poza szkolnymi murami staje się interesująca, bezpośrednia i twórcza. Zajęcia w kontakcie z przyrodą, znajomość praw rządzących w środowisku, dają szansę na kształtowanie właściwych postaw wobec Ziemi, dziedzictwa kulturowego i postaw zdrowotnych.

Wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur Matematyczny

09.05.2017

   Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach. W naszej szkole brało udział 16 uczniów klas IV - VI. Uczniowie klas czwartych Kacper Kowalski i Konrad Biskup uzyskali wyróżnienia na tym konkursie. GRATULUJEMY!. Pozostałym uczniom również serdecznie  gratulujemy udziału w konkursie i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z matematyką. << WYNIKI KONKURSU>>

WYSTAWA KWIATOWA

09.05.2017

 Nadeszła wiosna, więc czas na zmianę wystawy. Tym razem uczniowie popisywali się pomysłowością robienia kwiatów z bibuły, ale nie tylko. Pojawiły się również uszyte z materiału tulipany. Oczy cieszyły krokusy, przebiśniegi, róże. Zrobiło się naprawdę wiosennie.

<<< galeria>>>      <<<galeria>>>

ŚWIĄTECZNO-ZIMOWA WYSTAWA

09.05.2017

<<< galeria >>>   Uczniowie naszej szkoły uczestniczą nie tylko w różnych konkursach przedmiotowych w szkole i poza nią, ale także rozwijają swoje umiejętności technicznie. Efekty ich zdolności manualnych można oglądać na szkolnym korytarzu, gdzie zaprezentowane zostały wytwory ich działalności. Celem wystawy jest pokazanie potencjału uczniów oraz stworzenie klimatu tej pory roku. Na wystawie zobaczyć można własnoręcznie zdobione bombki różnymi technikami, choinki, aniołki, stroiki oraz wszystko, co związane jest z Bożym Narodzeniem. Dużym zainteresowaniem odwiedzających naszą szkołę cieszyły się bałwanki wykonane z plastikowych kubków.

226 rocznica Konstytucji 3 Maja

09.05.2017

   4 maja 2017 r. dla uczczenia Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem Pani Marzeny Otockiej – Bednarek. Uroczystość zapoczątkowało wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego, po którym uczniowie klas IV przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Aby podkreślić rangę apelu, uczniowie recytowali wiersze wybitnych polskich twórców zaangażowanych w odzyskanie niepodległości, głoszących idee patriotyczne. Całość dopełniły pieśni śpiewane przez szkolny chórek pod kierunkiem Pana Szymona Cybuli. Na zakończenie Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk podkreśliła, że była to lekcja, podczas której mogliśmy pogłębić znajomość historii naszego narodu, który przez wieki musiał walczyć o niepodległość. Powaga treści, piękna muzyka i śpiew oraz współgrająca z tym dekoracja sprawiły, że uczniowie z uwagą obejrzeli występ.

KONKURS WIELKANOCNY PRZEDSZKOLAKÓW

09.05.2017

   W kwietniu odbył się w przedszkolu konkurs na „Najpiękniejsze jajko wielkanocne”. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na symbolikę wielkanocną oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej. W konkursie brały udział dzieci 3- 4 letnie. Wykonywały prace związane tematycznie ze Świętami Wielkanocnymi. Prace były wykonane z wielką precyzją, dokładnością, jak również pomysłowością. Każda z prac była wyjątkowa, a zatem wszystkie prace zostały nagrodzone. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i dyngusowe jajeczka, natomiast laureaci dodatkowo kredki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!  <<<< galeria >>>>