mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

                          

Wersja do druku

Aktualności

Zabawa choinkowa

21.01.2020

                                                                 

10 stycznia  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyła się zabawa  choinkowa. Jest ona jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara ,  tańce,  ciekawe stroje, loteria fantowa przygotowana przez Radę Rodziców, poczęstunek. Całą zabawę rozkręcił DJ  który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Po kilku godzinach znakomitej zabawy choinkowej uczniowie opuszczali szkołę wytańczeni, wybawieni, pełni wrażeń i w świetnych humorach. Teraz mogą dalej wypoczywać i bawić się, ponieważ już od poniedziałku rozpoczynają się upragnione ferie zimowe .

15 lat Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia

21.01.2020

  Wójt Gminy Rząsnia i Dyrektor Zespołu -Szkolno Przedszkolnego im.Jana Pawła II w Rząśni wraz z Radą Pedagogiczną zapraszają na Koncert Jubileuszowy z okazji 15. lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej  Gminy Rząsnia. Koncert odbędzie się 26 stycznia (niedziela) o godzinie 17:00 w hali spotrowej  przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząsni.

Szkolny konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

02.01.2020

     <<<< galeria >>>>

    Święta Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny czas. Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy pierwszej gwiazdki i prezentów pod choinką. Przygotowania rozpoczynają się długo przed świętami. Z okazji nadchodzących świąt w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny organizowany we współpracy z Urzędem Gminy w Rząśni. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. 

Główne cele konkursu to:
podtrzymanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych; 
pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych;
prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży;
kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów.
Uczniowie klas IV–VIII, bo do nich adresowany był konkurs, zaprezentowali 23 prace. Przed komisją konkursową stanęło trudne zadanie. Wszystkie prace były przepiękne i wymagały od autorów wiele trudu, pomysłowości i zdolności twórczych. Po długich obradach ustalono wyniki konkursu:
miejsce I – Krzysztof Cimcioch kl. VIIb, Błażej Suszek kl. VIIb
miejsce II –  Zofia Dzbik kl. Vb, Kacper Wieczorek kl. Vb
miejsce III – Wojciech Herczyński kl. VIIb, Paulina Niedbalska kl. VIb
wyróżnienia:
– Maja Bożek kl. IV
– Oliwia Masek kl. VIa
– Maria Herczyńska kl. VIb
Nagrody, ufundowane przez Urząd Gminy w Rząśni, zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły i Sekretarza Urzędu Gminy podczas uroczystego spotkania. Wszyscy pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe upominki.

Jasełka 2019

20.12.2019

<<<< galeraia zdjęć>>>>

     Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja, a także wykonują dekoracje świąteczne. Uczniowie i nauczyciele spotykają się na klasowych wigiliach, łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy robi się i bardzo świątecznie.

     Przedstawienie jasełkowe miało przybliżyć okoliczności narodzin Pana Jezusa. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Uczniowie oglądający przedstawienie uważali że przedstawienie to wprowadziło ich w czas Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisze się w pamięci uczniów. Za ogromny trud włożony w ich reżyserię i inscenizację składamy podziękowania uczniom klasy VIA oraz księdzu katechecie Michałowi Widerze , pani katechetce Teresie Brożynie i panu Szymonowi Cebula. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Dlatego też postanowiono, że w dniu zabawy choinkowej przed feriami zimowymi przedstawienie zostanie zaprezentowane rodzicom. Po przedstawieniu jasełkowym pan dyrektor Damian Mikołajczyk i pani Aldona Nagodzińska – Sadek sekretarz UG w Rząśni wręczyli wraz z nauczycielami nagrody uczniom którzy brali udział w konkursach świątecznych.

Już za nami próbny egzamin

08.12.2019

   Uczniowie naszej szkoły przez kolejne trzy dni tj. 20, 21, 23 listopada 2019r. zmagali się z pierwszym, próbnym egzaminem ósmoklasisty z jęz. polskiego, jęz. angielskiego i matematyki. Dla ósmoklasistów to pierwszy poważny egzamin w życiu. Niektórzy przyznali, że się nim denerwowali, ale słychać było też opinie, że czasu było dużo, więc nie było powodu do stresu.  A oto kilka wypowiedzi uczniów:

"Moje uczucia do tegorocznych próbnych egzaminów ósmoklasisty są mieszane, gdyż mam wrażenie, że nie poszły mi najlepiej. Mimo to, uważam, iż nie warto zamartwiać się próbnymi egzaminami, ponieważ one maja na celu sprawdzić wiedzę uczniów, którą dotychczas nabyli i zobrazować, jak naprawdę będą one wyglądały w kwietniu. Poza tym dowiemy się, co już dobrze sobie przyswoiliśmy, a nad czym musimy jeszcze popracować."
"Próbny egzamin był ciekawym doświadczeniem. Nie zaskoczył mnie zbytnio, ponieważ spodziewałam się, że będą w nim rzeczy, których nie omówiliśmy. Najlepiej poszedł mi egzamin z języka polskiego. Były tam dosyć proste zadania, aczkolwiek popełniłam kilka błędów. Największą trudność sprawił mi egzamin z matematyki. Na szczęście, to tylko egzaminy próbne i już wiem, czego mogę się spodziewać na tym w kwietniu."
"Uważam, że tegoroczny próbny egzamin był dość łatwy. Według mnie, najłatwiejszy był test z jęz. angielskiego, natomiast największą trudność sprawiła mi matematyka."  
"Egzamin ósmoklasisty z polskiego był podejrzanie łatwy, nie licząc zadania z rozpoznaniem tekstu. Było dużo zadań na podstawie podanych tekstów, najtrudniejsze okazało się wypracowanie, ale ogólnie był łatwy."
"Uważam, że tegoroczne egzaminy nie były trudne, jednakże największą trudność sprawiła mi matematyka, chociaż wiem, że próbne egzaminy miały tylko sprawdzić naszą dotychczasową wiedzę i nie warto się nimi zamartwiać. Dzięki nim dowiemy się, nad czym musimy jeszcze popracować, a w czym nam dobrze idzie."

Z ortografią na co dzień

24.11.2019

   29 października 2019r. 22 uczniów z naszej szkoły ( Va,b, VIa,b, VIIa,b,VIII ) pod kierunkiem pani Małgorzaty Pęciak i pani Katarzyny Urbańczyk brało udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym " Z ortografią na co dzień". Ogłoszenie wyników 30.11.2019r. << galeria>>