mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

 




      ZAPRASZAMY RODZICÓW NA WYWIADÓWKĘ DN. 08.11.2017r,  O GODZINIE 16.00

Wersja do druku

Aktualności

11 Listopada - Święto Niepodległości

20.11.2017

   11 listopada to Święto Niepodległości. Z tej okazji 10 listopada 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbył się uroczysty apel. Akademię przygotowała kl.VII B pod kierunkiem pani Katarzyny Urbańczyk. Pieśni patriotyczne śpiewał chór szkolny pod opieką pana Szymona Cebuli.

  11 listopada 1918 r. po 123 latach od rozbiorów Polska odzyskała niepodległość. Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających tę datę. W skrócie przybliżono sytuację polityczną kraju od 1795 roku, gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski, do I wojny światowej, która dała ojczyźnie szansę na walkę o wolność.

Pasowanie na ucznia

20.11.2017

   <<< galeria >>>

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców.26.10.2017 r. pierwszaki z naszej szkoły ubrane w stroje galowe, ślubowały uroczyście na sztandar szkoły. Pani dyrektor dokonała ceremoniału pasowania na ucznia. Wcześniej uczniowie zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod opieką wychowawców. Ich zachowanie oraz zaprezentowane umiejętności wokalne i recytatorskie świadczyć mogło o tym, że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej.W tym uroczystym wydarzeniu najmłodszym uczniom towarzyszyli zaproszeni goście - Kierownik Zespołu Oświaty Iwona Szcześniak, rodzice i uczniowie klas II i III z wychowawcami. Po części oficjalnej nastąpiły życzenia, upominki i zdjęcia pamiątkowe. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy wspólnym stole na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Przed maluchami długa droga i wiele trudności w zdobywaniu wiedzy. Życzymy im wielu sukcesów. 

Spotkanie ze strażakami

06.11.2017

  << galeria>> W   dniu 30 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rząśni odbyło się spotkanie uczniów klas IV ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie. Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie -kpt. mgr inż. Tomasz Wolnowski oraz asp. inż. Robert Balcerzak wyjaśnili uczniom na czym polega praca w straży pożarnej i, w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą. Przypomnieli także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacjach pożaru i innych nieszczęśliwych wypadków. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112.
Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej - oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja) i niedopuszczeniu do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia lekarza lub karetki pogotowia ratunkowego. Strażacy zaprezentowali również podstawowe zasady postępowania w przypadku omdlenia, krwotoku, zranienia, zwichnięcia, czy zakrztuszenia. Po prezentacji uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.

Pomagamy FRANUSIOWI

06.11.2017

  W połowie września Przedszkole w Rząśni przyłączyło się do akcji charytatywnej „Daj się wkręcić dla małego Franusia”. Akcja ma na celu zbieranie plastikowych nakrętek dla 3-letniego Franusia Mielczarka, który od stycznia tego roku jest w jest w śpiączce, spowodowanej zapaleniem mózgu, a także uświadomienie dzieciom, że wystarczy taki mały gest, by pomóc. Cały dochód przeznaczony będzie na jego powrót do zdrowia. W holu przedszkola ustawiony jest plastikowy kosz, do którego można wrzucać nakrętki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodzin do końca października uzbierano 8 dużych worków. Przekazaliśmy je rodzicom chłopczyka. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i zapraszamy do dalszej pomocy. Akcja trwa!!!

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu

06.11.2017

<<< galeria >>> 

17 października nasze przedszkolaki uczciły Dzień Edukacji Narodowej. Na początku głos zabrała Krystyna Strzelczyk, dyrektor placówki, która złożyła wszystkim pracownikom życzenia. Następnie poszczególne grupy pod czujnym okiem wychowawców zaprezentowały wiersze, życzenia i piosenki. Tym samym wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, za trud i cierpliwość. Dzieci podarowały pani dyrektor i wszystkim pracownikom kwiaty, w zamian za piękny występ otrzymały słodkości. Akademii towarzyszył miły nastrój oraz niegasnące uśmiechy dzieci i zaproszonych gości .

Dzień Edukacji Narodowej

06.11.2017

  Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 12 października 2017 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. J. Pawła II w Rząśni odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W montażu słowno – muzycznym uczniowie klasy V oraz chórek szkolny pod kierunkiem pani Marzeny Bednarek i pana Szymona Cebuli wierszem i śpiewem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty.

Teatr Tańca

06.11.2017

   <<< galeria >>>

10 października odbyło się w naszej szkole spotkaie integracyjnych pod nazwą „Dajmy Dzieciom Uśmiech z Teatrem Tańca „Kwieciste Gwiazdy””, którego organizatorem był UG w Rząśni. Spotkania te służą ukazywaniu polskim widzom (zarówno dorosłym, młodzieży jak i dzieciom ze Szkół Podstawowych i Przedszkoli) niezwykle utalentowanych młodych artystów z Ukrainy.

Ukraińską grupę taneczną tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Prezentowany przez nich około 60 minutowy program obejmuje około 15 układów tanecznych (tańce ludowe świata, polskie, ukraińskie, chińskie, hiszpańskie, indyjskie, irlandzkie, rosyjskie, brazylijskie itp., balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne, inscenizacje bajek).

Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, są piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów).

Występy Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy”, bo tak po polsku nazywa się grupa, budzą zawsze wielkie emocje u zaproszonej publiczności.

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

06.09.2017

 Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Dodatkowe dni wole od zajęć dydaktycznych:

13.10.2017, 22.12.1017, 30.04.2018, 02.05.2018, 04.05.2018, 01.06.2018.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

06.09.2017

  4 września 2017 roku uczniowie ZS-P rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 rozpoczął się Apel.
Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów klas I-VII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie.
Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Po komendzie "Baczność" został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn szkoły. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły - Krystyna Strzelczyk, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych czyli klas I, oraz ich rodziców.
Pani Dyrektor poinformowała wszystkich uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów, oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umwiejętności, przekazała zgromadzonym informację o miejscu spotkania poszczególnych klas z wychowawcami. Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

Zakończenie roku szkolnego

11.07.2017

     << galeria >>>

    23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/17. Po uroczystej Mszy Świętej, dyrektor, nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły na dalsze uroczystości. Na hali sportowej odbyła się akademia, w trakcie której Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk podsumowała zakończony rok szkolny, złożyła gratulacje uczniom wyróżnionym za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, pracę na rzecz szkoły oraz życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Wręczone zostały również nagrody za udział w konkursach przedmiotowych.

Wycieczka do Wrocławia

11.07.2017

<<< galeria>>>

 Dnia 10 maja 2017r. uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami pojechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęli od Stadionu Śląska Wrocław, następnie przeszli Szlakiem Wrocławskich Krasnali, zwiedzając po drodze zabytkowy Rynek.Dużo radości sprawił dzieciom pobyt w Fabryce Lizaków Cukier -Lukier, gdzie mogły własnoręcznie wykonać lizaka i zabrać go do domu. Ciekawym przeżyciem był dla dzieci wjazd windą i podziwianie panoramy Wrocławia z 49 piętra, najwyższego budynku w Polsce Sky Tower. Po przerwie na posiłek mali turyści udali się do Ogrodu Japońskiego, gdzie oprócz ciekawych roślin obejrzeli pokaz wrocławskiej fontanny. To był już ostatni punkt programu wycieczki. Po dwóch godzinach podróży zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

Dzień Matki w naszej szkole

11.07.2017

 <<< galeria >>>

7 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, którą przygotowali uczniowie klas I - III, wraz z wychowawcami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach i tańczyły.Część artystyczną zakończyło wspólne odśpiewanie STO LAT i wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków. Występy dzieci, przy słodkim poczęstunku podziwiali rodzice i zaproszeni goście.

Dzień Dziecka w przedszkolu

11.07.2017

 Dnia 2 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki spędziły ten dzień bardzo radośnie i aktywnie na przeróżnych atrakcjach i zabawach tj. malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, zabawy z balonami. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i grillowanych kiełbasek. Radości nie było końca… Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia na długo pozostaną w pamięci.   <<<< galeria >>>

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

11.07.2017

  Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech i wzruszenie. Z tej okazji przygotowano w każdej grupie piękną część artystyczną. Przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. Mali artyści ubrani w piękne stroje recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek.

<<<<< galeria >>>>

„Przyroda w twórczości Reymonta”

11.07.2017

 Rok 2017 jest Rokiem Władysława Stanisława Reymonta w województwie łódzkim. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Przyroda w twórczości Władysława Stanisława Reymonta” dla klas I – II. 22 maja został rozstrzygnięty. W zmaganiach wzięło udział 22 uczniów. Wychowawcy klas I-II czytali na lekcjach fragmenty „Chłopów” Reymonta, które dzieci próbowały zilustrować. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi, a wybór był trudny. W rezultacie podium zdobyli:
I miejsce- Małgorzata Krawczyk kl. IIA
II miejsce- Maja Cimcioch kl. IIA

<<< galeria>>>
III miejsce- Krzysztof Grabowski kl.I
Nikola Kurzynoga kl.IIB
Wróżnienia otrzymali: Wojciech Bistuła kl. IIA, Maja Bożek kl. I, Oliwia Ruka kl. I.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!