mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

 
NABÓR (REKRUTACJA) DZIECI DO PRZEDSZKOLA I KLASY PIERWSZEJ  W ZAKŁADCE REKRUTACJA. 

Wersja do druku

Aktualności

Zabawa choinkowa

01.03.2018

   Choć na dworze mróz i śnieg, 26 stycznia 2018 roku zabawa choinkowa w naszej szkole była jak zawsze udana. Podzieleni na dwie grupy, najpierw nasi najmłodsi (niektórzy fantastycznie poprzebierani), później starsi uczniowie naszej szkoły na kilka godzin zapomnieli o zimnie na zewnątrz - szkoda, że na tak krótko. Grono pedagogiczne i rodzice bawili się równie fajnie. W czasie zabawy została przygotowana przez Radę Rodziców loteria fantowa dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Loteria cieszyła się dużym powodzeniem. Losowane były drobne upominki, zabawki biżuteria itp. Dochód z loterii przeznaczny zostanie na potrzeby szkoły. Rada Rodziców przygotowała również wspólny poczęstunek dla dzieci, rodziców i nauczycieli. 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

19.02.2018

 << galeria >>   25. stycznia w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka połączony z Balem Karnawałowym. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Przedszkolaki śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Dziadkowie byli zachwyceni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dla swoich bliskich dzieci przygotowały drobne upominki w postaci laurek, kwiatków lub serduszek. Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek - pyszne ciasta domowego wypieku. Po części artystycznej odbył się Bal Karnawałowy. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Świąteczne konkursy w przedszkolu

19.02.2018

   <<<< galeria>>>>

21 grudnia 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów w przedszkolu. Pierwszy, pt.„Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa” skierowany był dla dzieci 3,4 letnich . Drugi, pt. „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa” skierowany był dla dzieci 5,6 -letnich. Do 18 grudnia 2017 roku dzieci składały prace. Do konkursów we wszystkich kategoriach wiekowych zgłosiło się 63 osoby. Wybór był bardzo trudny. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które uroczyście wręczyła Pani Dyrektor. Radość wśród dzieci była ogromna, wszystkim serdecznie gratulujemy.

SZKOLNE JASEŁKA

16.01.2018

<<< galeria>>> 

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas III oraz wychowawców Jasełka , które zostały wystawione dnia 21 grudnia 2017r. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef , Maryja ,Trzej Królowie ,pasterze ,aniołowie i dzieci . Inscenizacja przeplatana była kolędami. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Pani Dyrektor podziękowała młodym wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia .

Górnik w przedszkolu

17.12.2017

<<< galeria>>> 

  4 grudnia do przedszkolaków przybył górnik w w galowym mundurze. To pracownik Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. W trakcie spotkania wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści o powstaniu kopalni oraz skąd się wziął węgiel. Duże zainteresowanie budził też strój górnika, chętni mogli przymierzyć czako. Na zakończenie wszystkie dzieci zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki zostały również obdarowane przez górnika słodyczami.

Mikołaj odwiedził przedszkolaków

17.12.2017

 <<< galeria>>>

W dniu 07.12.2017 r. w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Od samego rana dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie miłego gościa. Mikołajki rozpoczęły się widowiskiem teatralno-muzycznym pt.„Przybysze z Planety Zangular” z licznymi efektami wizualnymi i muzyką. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterów. Jednak głównym i najbardziej wyczekiwanym przybyszem był św. Mikołaj, który przyszedł do dzieci zaraz po przedstawieniu. Gdy tylko się pojawił na twarzach wszystkich zawitał uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne prezenty. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejne odwiedziny dopiero za rok, jednak już nie możemy się ich doczekać.

Rozgrywki piłki nożnej klas IV

17.12.2017

<<< galeria>>>

  14 listopada w naszej szkole odbyły się rozgrywki piłki nożnej klas IV. Organizatorami turnieju byli Marlena Ryś –Walczyk oraz Damian Mikołajczyk.
Klasę IV „a” reprezentowali: Jakub Ławniczek, Kacper Kozieł, Szymon Borowicz, Maciej Wrotniak, Konrad Krowicki, Jakub Komor.
Klasę IV „b” reprezentowali: Kacper Skalski, Szymon Koch, Michał Klimczyk, Jakub Kozłowski, Alan Rudzki, Bartosz Baran, Kornel Marczyk.
Rywalizacja była ogromna. Poziom gry wyrównany, ponieważ o ostatecznym wyniku meczu musiały zadecydować rzuty karne. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem klasy IV „a” wynikiem 3:2.
Dyrektor szkoły p. Krystyna Strzelczyk podziękowała wszystkim za udział i wręczyła dyplomy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mikołaj tuż-tuż...

17.12.2017

  1 grudnia przedszkolaki ze starszej grupy odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną. Czekała na nich miła niespodzianka – przedstawienie o Mikołaju. Elfy, Szaman, papuga - pomagali wyzdrowieć Mikołajowi, żeby mógł rozdawać prezenty. Dzieci mogły brać czyny udział w przedstawieniu, a na koniec dostali upominki od „niezwykłego gościa”. Występ był udany i podobał się widowni. Przedszkolaki jeszcze długo wspominały ten dzień. <<< galeria >>>

Konkurs plastyczny „Mój ulubiony Miś”

17.12.2017

  <<<>>>  

  23 listopada z okazji zbliżającego się „Światowego Dnia Pluszowego Misia” został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Mój ulubiony Miś” przeznaczony dla dzieci w 3-6-letnich. Na konkurs wpłynęło łącznie 48 prac. Komisja przy ocenie miała nie lada kłopot, ponieważ prace były wykonane na wysokim poziomie. Ostatecznie wyłoniono laureatów.
W grupie 6-latków:
I miejsce – Filip Pęciak
II miejsce – Daria Zarzycka
III miejsce – Julia Woźniak, Wiktor Perczak.
W kategorii dzieci 5-letnich:
I - Oliwia Smolarek
II – Nel Szlęk
III – Wiktoria Słomian, Julia Ławniczek.
W kategorii dzieci 3,4 letnich
I – Tomasz Janecki, Julita Dusza
II – Agata Sukiennik, Bartosz Jezierski
III – Alan Grzejdziak, Magdalena Cimcioch
Wszystkie prace zostały docenione. Pani dyrektor wręczyła laureatom dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

„Jestem Widoczny Jestem Bezpieczny”

23.11.2017

  << galeria>> Fundacja pod szlachetną nazwą „Jestem Widoczny Jestem Bezpieczny” wraz z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie odwiedzili Szkołę Podstawowa w Rząśni. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczne poruszanie się po drodze oraz prawidłowe zachowania się pieszych jako uczestników ruchu drogowego. Zostały przypomniane podstawowe zasady ruchu drogowego i oczywiście jaki duży wpływ na nasze bezpieczeństwo mają elementy odblaskowe używane w porze wieczorowo nocnej, a tym bardziej kiedy aura na zewnątrz powoduje duże ograniczenia widoczności. Na koniec spotkania uczniowie oraz nauczyciele otrzymali elementy odblaskowe w postaci kamizelek, breloków oraz opasek.

11 Listopada - Święto Niepodległości

20.11.2017

   11 listopada to Święto Niepodległości. Z tej okazji 10 listopada 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbył się uroczysty apel. Akademię przygotowała kl.VII B pod kierunkiem pani Katarzyny Urbańczyk. Pieśni patriotyczne śpiewał chór szkolny pod opieką pana Szymona Cebuli.

  11 listopada 1918 r. po 123 latach od rozbiorów Polska odzyskała niepodległość. Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających tę datę. W skrócie przybliżono sytuację polityczną kraju od 1795 roku, gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski, do I wojny światowej, która dała ojczyźnie szansę na walkę o wolność.

Pasowanie na ucznia

20.11.2017

   <<< galeria >>>

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców.26.10.2017 r. pierwszaki z naszej szkoły ubrane w stroje galowe, ślubowały uroczyście na sztandar szkoły. Pani dyrektor dokonała ceremoniału pasowania na ucznia. Wcześniej uczniowie zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod opieką wychowawców. Ich zachowanie oraz zaprezentowane umiejętności wokalne i recytatorskie świadczyć mogło o tym, że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej.W tym uroczystym wydarzeniu najmłodszym uczniom towarzyszyli zaproszeni goście - Kierownik Zespołu Oświaty Iwona Szcześniak, rodzice i uczniowie klas II i III z wychowawcami. Po części oficjalnej nastąpiły życzenia, upominki i zdjęcia pamiątkowe. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy wspólnym stole na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Przed maluchami długa droga i wiele trudności w zdobywaniu wiedzy. Życzymy im wielu sukcesów. 

Spotkanie ze strażakami

06.11.2017

  << galeria>> W   dniu 30 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rząśni odbyło się spotkanie uczniów klas IV ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie. Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie -kpt. mgr inż. Tomasz Wolnowski oraz asp. inż. Robert Balcerzak wyjaśnili uczniom na czym polega praca w straży pożarnej i, w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą. Przypomnieli także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacjach pożaru i innych nieszczęśliwych wypadków. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112.
Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej - oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja) i niedopuszczeniu do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia lekarza lub karetki pogotowia ratunkowego. Strażacy zaprezentowali również podstawowe zasady postępowania w przypadku omdlenia, krwotoku, zranienia, zwichnięcia, czy zakrztuszenia. Po prezentacji uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.

Pomagamy FRANUSIOWI

06.11.2017

  W połowie września Przedszkole w Rząśni przyłączyło się do akcji charytatywnej „Daj się wkręcić dla małego Franusia”. Akcja ma na celu zbieranie plastikowych nakrętek dla 3-letniego Franusia Mielczarka, który od stycznia tego roku jest w jest w śpiączce, spowodowanej zapaleniem mózgu, a także uświadomienie dzieciom, że wystarczy taki mały gest, by pomóc. Cały dochód przeznaczony będzie na jego powrót do zdrowia. W holu przedszkola ustawiony jest plastikowy kosz, do którego można wrzucać nakrętki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodzin do końca października uzbierano 8 dużych worków. Przekazaliśmy je rodzicom chłopczyka. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i zapraszamy do dalszej pomocy. Akcja trwa!!!

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu

06.11.2017

<<< galeria >>> 

17 października nasze przedszkolaki uczciły Dzień Edukacji Narodowej. Na początku głos zabrała Krystyna Strzelczyk, dyrektor placówki, która złożyła wszystkim pracownikom życzenia. Następnie poszczególne grupy pod czujnym okiem wychowawców zaprezentowały wiersze, życzenia i piosenki. Tym samym wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, za trud i cierpliwość. Dzieci podarowały pani dyrektor i wszystkim pracownikom kwiaty, w zamian za piękny występ otrzymały słodkości. Akademii towarzyszył miły nastrój oraz niegasnące uśmiechy dzieci i zaproszonych gości .