mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni

 

 

Wersja do druku

Aktualności

Spotkanie z żołnierzami 25.Batalionu Logistycznego

01.03.2019

 <<< galeria>>>

  27 lutego 2019 roku naszą szkołę odwiedzili żołnierze z 25. Batalionu Logistycznego "Ziemi Tomaszowskiej" Na spotkanie przyjechali oni dużym wojskowym samochodem z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Podczas swej prezentacji przedstawili codzienne obowiązki żołnierza a także niebezpieczeństwa z jakimi może spotkać się w swojej pracy. Zwrócili uwagę na bezpieczeństwo, zaznaczyli, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i ruch. Uświadomili dzieciom, że żołnierze zdają egzaminy sprawnościowe, muszą codziennie rano biegać i ćwiczyć. Uczniowie mieli okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka, samochodu, spadochronu, broń. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Każdy chętny uczeń choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Dużą ciekawostkę stanowiło paczkowane jedzenie, które żołnierz ma w swoim plecaku. Zaprezentowali swoje mundury polowe i galowe, opisali wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Uczniowie młodsi i starsi z zapartym tchem słuchali opowieści gości i zadawali wiele pytań. Bardzo dziękujemy żołnierzom za ciekawe spotkanie w naszej szkole i życzymy samych zaszczytnych chwil w służbie Ojczyźnie.

Dzień Żołnierzy Wyklętych

01.03.2019

   1 marca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jego celem jest przywracanie pamięci i oddanie hołdu tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i nadal walczyli o niepodległą, demokratyczną Polskę. Wyklęci – to ci, którzy nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu zaborczemu totalitaryzmowi, jakim po zakończeniu wojny okazał się komunizm.
W naszej szkole uczczono pamięć o „Żołnierzach Wyklętych”. Społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia krótkiego przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy VI, prezentującego czasy wojny obronnej z IX 1939 r., działalność Polski Podziemnej, a także ruch oporu w Powstaniu Warszawskim i po 1944 r., po zajęciu Polski przez Armię Czerwoną. Pieśni patriotyczne z tego okresu dodatkowo wprowadziły w atmosferę czasów, gdy Bóg-Honor –Ojczyzna stanowiły największą wartość, a Polacy nie szczędzili krwi w nieustannej walce o swoją niepodległość. Podczas spotkania przedstawiono sylwetki niektórych „Niezłomnych”, m. in.: Witolda Pileckiego, ps.„Witold” czy Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.
Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną, poznać powody działalności polskiego podziemia po zakończeniu wojny, a także losy niektórych „niezłomnych” walczących do samego końca.

Warsztaty tworzenia kart walentynkowych

01.03.2019

  W bibliotece szkolnej zostały zorganizowane warsztaty, podczas, których uczniowie naszej szkoły robili kartki walentynkowe, wykorzystując technikę scrapbookingu. Na samym początku została przedstawiona teoria opisująca technikę, a później uczniowie przystąpili do działania. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzięło w niej udział 97 uczniów z klas I-VIII. Każda osoba stworzyła kartkę, którą później mogła zabrać do domu lub wrzucić do pudełka walentynkowego. Uczestnicy byli bardzo kreatywni, powstało wiele pięknych kartek walentynkowych. Mimo, że wszyscy uczniowie mieli takie same materiały do dyspozycji to każda kartka była inna, wyjątkowa. Kilka osób zostawiło swoje kartki walentynkowe, które zostały przedstawione na wystawie przed biblioteką. Po warsztatach w każdej grupie, osoby chętne mogły wziąć udział w anonimowej ankiecie satysfakcji, która miała na celu zbadać opinię uczniów na temat przeprowadzonych zajęć.

Kącik wymiany książek

01.03.2019

   W dniach od 07 do 18 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Kącik wymiany książek”, która miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale również poszanowanie książek, ponieważ na wymianę można było przynieść książkę używaną, ale nie zniszczoną. W tych dniach osoby mogły wymieniać swoje książeczki, ale również albumy, komiksy, powieści, poezję, książki obcojęzyczne i kryminały na książeczki, które zostały wystawione w kąciku. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i niosła ze sobą wiele radości.

Akcja pt. „Randka w ciemno z książką”

01.03.2019

 <<< galeria>>>

W dniach 1-8.02.2019 roku w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Randka w ciemno z książką” mająca na celu zainteresowanie książkami, oraz ukazanie, że nie okładka książki nie jest tak ważna jak jej treść. Książki biorące udział w akcji zostały zapakowane
w papier. Jedyną informacją o niej był numer oraz krótki opis, który został umieszczony z przodu książki. Czytelnik dopiero po wypożyczeniu czytelnik dowiedział się o czym jest książka. W ofercie było 40 książek zarówno z puli beletrystyki jak i lektur. Wszystkie zostały wypożyczone. Akcja wypożyczania cieszyła się dużym powodzeniem przez to, że książki zawierały element niespodzianki czytelniczej.

Bądź bezpieczny w czasie ferii - spotkanie z policjantami

01.03.2019

<<<galeria>>>

   Ferie to czas relaksu i beztroskich zabaw na śniegu i lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo uczniów 5 lutego przybyli do naszej szkoły policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie zajmujący się profilaktyką nieletnich. Podczas pogadanki funkcjonariusze przypomnieli o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw, oraz o tym jak bezpiecznie korzystać z internetu. Uczniowie żywo uczestniczyli w spotkaniu. W skupieniu wysłuchali pogadanki, a następnie odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania wręczono uczniom klas I-III dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie plastycznym pt"Bezpieczne Ferie Zimowe".
LAUREACI KONKURSU
I miejsce
Maria Ławniczek
Julia Woźniak
II miejsce
Anna Telenga
III miejsce
Zuzanna Wolniaczyk
Wyróżnienia
Amelia Wolnowska
Filip Pęciak
Marta Dzbik
Tatiana Sadowska
Oliwia Stachera

Zabawa choinkowa w szkole

06.02.2019

   1 lutego 2019 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa , która jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Tańce, stroje karnawałowe , poczęstunek. To wszystko składa się na organizowaną zabawę choinkową.
Do zabawy w tegorocznym balu zaprosił DJ , który przed kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory starsze, ale wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów.
Zabawa choinkowa dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu przyjemnych wrażeń . Był to mile spędzony czas w gronie rodzinnym, a zarazem wspaniała integracja ze szkołą .Dzieci pokazały ,że chcą i potrafią dobrze się bawić.
Kolejna zabawa choinkowa za rok !

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

06.02.2019

<<<Galeria>>>>

   31 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Wszystkich przybyłych gości powitała Krystyna Strzelczyk, dyrektor placówki. Głos zabrał również Tomasz Stolarczyk, wójt gminy podkreślając ważną rolę "dziadków" oraz składając im życzenia. Dla gości przygotowano poczęstunek i pogram artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie przedszkolaki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami. To był wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy.

Konkursy bożonarodzeniowe

20.01.2019

  <<< galeria>>> 

Jak co roku, w naszym przedszkolu, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia odbył się konkurs plastyczny. Dzieci miały za zadanie wykonać „Najpiękniejszą kartkę świąteczną” (3-4 latki) i „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową” (5-6 latki). Prace przyjmowane były do 13 grudnia 2018r., natomiast 17 grudnia 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Komisja miała niełatwe zadanie w wyłonieniu zwycięzców, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki. Dzieci za pomocą najróżniejszych technik (wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, makaronów, plasteliny, farby, waty, nitek itp.) wykonywały prace konkursowe. Pani Dyrektor Krystyna Strzelczyk wręczyła laureatom dyplomy i upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Za wszystkie prace dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Konkurs ortograficzny

03.01.2019

 28 października 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, wzięło w nim udział piętnaścioro uczniów klas 6 -8. Po sprawdzeniu testów ortograficznych okazało się, że miejsca na podium zajęły trzy uczennice klasy 8 A:

I miejsce – Katarzyna Krysiak

II miejsce – Dominika Budziałowska

III miejsce – Alicja Włodarczyk

5 grudnia 2018 r. dziewczyny reprezentowały szkołę w XI edycji Dyktanda o Pióro Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie. Katarzyna Krysiak otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!

Jasełka w przedszkolu

03.01.2019

<<<galeria>>>

   W piątek, 21 grudnia odbyły się Jasełka przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienia były wyjątkowe. Najpierw wystąpiła młodsza grupa. Przedszkolaki po raz pierwszy wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Trzej Królowie. Był to debiut aktorski 4 - latków. Potem wystąpiła najstarsza grupa. W barwnych strojach wystąpiły dzieci 6 – letnie, które wcieliły się w role Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków, Królów, krasnoludków i obłoczków. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami, rodzeństwem oraz panią dyrektor Krystyną Strzelczyk. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczystą atmosferę wprowadzając wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Niezwykły gość w przedszkolu.

01.01.2019

  <<< galeria >>> 

  6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Został przywitany przez Panią dyrektor Krystynę Strzelczyk. Po powitaniu rozpoczęła się akademia przygotowana specjalnie dla Mikołaja. Mali aktorzy z uśmiechem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Później nadszedł najbardziej wyczekiwany przez dzieci moment – rozdawanie prezentów! Na pamiątkę spotkania przedszkolaki pozowały do zdjęć z Mikołajem. Na zakończenie dzieci podziękowały za prezenty i pożegnały wyjątkowego gościa.

”Pluszowy miś, mój serdeczny przyjaciel”

30.11.2018

    << galeria >>

   W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, już po raz kolejny w przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczny pt. ”Pluszowy miś, mój serdeczny przyjaciel”. Podsumowanie konkursu odbyło się 26 listopada. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przedstawiającej postać pluszowego misia. Prace były oceniane w czterech grupach wiekowych: dzieci 3-letnie, dzieci 4-letnie, dzieci 5-letnie oraz dzieci 6-letnie. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami, wyklejanka, malowanka, prace przestrzenne itp. Oceniane były walory estetyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac. Wszystkie prace zostały docenione. Pani dyrektor wręczyła laureatom dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

27.11.2018

 <<< galeria>>>

  21 listopada obchodziliśmy w Zespole Szkolno -Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni Dzień Życzliwości, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski (Alicję Włodarczyk, Amelię Konieczko, Oliwiera Pęciaka, Macieja Żarowskiego) wraz z opiekunkami SU: Ewą Płaszczyńską i Marleną Ryś –Walczyk. Każdy, kto wchodził do szkoły, losował od przedstawicieli SU karteczkę z sentencją o życzliwości. W tym dniu korytarz szkolny udekorowano balonami i kolorowymi kartkami z hasłami zachęcającymi do okazywania sobie wzajemnej sympatii, przygotowano również gazetkę na temat sposobów okazywania życzliwości, a na drzwiach pojawiły się plakaty promujące postawę życzliwości. Trudno było ich nie zauważyć i nie przeczytać... oraz jak najszybciej wprowadzić w czyn.
Uczniom klas I –VIII na pierwszej godzinie lekcyjnej wyemitowano film pt. „Podaj dalej”. Jego bohater, dwunastoletni chłopiec, postanawia zmienić świat na lepsze, pomagając trzem przypadkowym osobom, pod warunkiem, że każda z nich zobowiąże się pomóc kolejnym trzem, a następna z nich kolejnym trzem. System zaczyna działać, wywołując swoistą „epidemię życzliwości”.
     21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień uchwalony został 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę Jom Kippur między Izraelem a Egiptem. „World Hello Day” to nazwa angielska funkcjonująca po dziś dzień. Ten życzliwy zwyczaj podchwyciło 180 innych krajów, które również pragną zademonstrować w ten sposób chęć pokoju na świecie.
Dzień życzliwości powoli wpisuje się w tradycję naszej szkoły. Jest to wspaniała okazja, żeby uświadomić sobie, że życzliwość obowiązuje nas zawsze i każdy dzień powinien być pełen wzajemnej serdeczności i uprzejmości. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok. Życzymy wszystkim jak najwięcej powodów do uśmiechu, bo uśmiech najlepszy jest na wszystko.

Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu

15.11.2018

   9 listopada o godzinie 11:11 przedszkolaki wspólnie odśpiewały hymn narodowy. Tym samym dzieci z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości również włączyły się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W tym dniu przedszkolaki z dużym zaangażowaniem wykonywały poznane symbole narodowe: flagę i godło Polski oraz kotyliony. <<< galeria>>>