mapa strony   |
RSS
SmodCMS

PPWOW - POAKCESYJNY PROGRAM WSPIERANIA OBSZARÓW WIEJSKICH

    W ramach Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich - PPWOW od 16 lutego 2009 roku do 15 grudnia 2009 roku Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II     w Rząśni w partnerstwie z Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni oraz Szkołą Podstawową im. Marcina Bielskiego w Białej jest realizatorem projektu „Europa bez barier”. Mając na celu zagospodarowanie dzieciom i młodzieży z terenu naszej gminy czasu wolnego zostały zorganizowane następujące formy zajęć pozalekcyjnych: warsztaty języka niemieckiego, warsztaty języka angielskiego, warsztaty muzyczne oraz warsztaty teatralne.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rząśni są prowadzone warsztaty języka niemieckiego
i angielskiego. Zadaniem tych dodatkowych zajęć warsztatowych jest przełamanie barier         i poszerzenie umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym przy jednoczesnym zmotywowaniu uczniów do rozwijania zainteresowań związanych z krajami Unii Europejskiej oraz nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami. Celem zajęć jest również zachęcenie dzieci       i młodzieży do wykorzystania komputerów i Internetu w nauczaniu języków obcych. Młodzież szkolna chętnie uczestniczy w zajęciach warsztatowych.

GALERIA ZDJĘĆ Z PROWADZONYCH WARSZTATÓW

Dzięki programowi PPWOW dla uczestników warsztatów w dniach 05.07 – 12.07.2009 r. został zorganizowany wyjazd edukacyjny „Wakacje z językiem niemieckim nad Modrym Dunajem” przygotowany przez Unię Federalistów Europejskich Polska. Młodzież szkolna wyjechała do Szwarcwaldu w Niemczech, gdzie miała możliwość bezpośrednio zetknąć się    z     językiem obcym i w praktyce wykorzystać swoje umiejętności językowe. Cały pobyt stwarzał możliwość bezpośrednich kontaktów z cudzoziemcami nie tylko w języku niemieckim. Młodzież miała możliwość wyjechać do Strassburga (Francja), gdzie oprócz urokliwego Starego Miasta, malowniczych bulwarów i Katedry Notre Dame zwiedziła Radę Europy, podziwiała budowle Parlamentu Europejskiego i Trybunału Praw Człowieka. Niezapomniane chwile uczestnicy wyjazdu spędzili w Szwajcarii, poznając malownicze historyczne miasteczka leżące nad Renem – Stein am Rein i Schaffhausen z największymi  w Europie wodospadami na Renie. Młodzież miała również okazję zobaczyć przepiękne Jezioro Bodeńskie oraz zwiedzić urocze miasto Konstancję i malowniczą Wyspę Mainau (Wyspę Kwiatów) na Jeziorze Bodeńskim. W Tuttlingen, gdzie mieszkaliśmy poznali miejsce, gdzie wypływa Dunaj i korzystali z pełnego atrakcji Kompleksu Basenowego. W drodze powrotnej zwiedzili Ulm z pięknym Modrym Dunajem i Katedrą z największą na świecie wieżą. Można śmiało stwierdzić, że młodzież bardzo dobrze radziła sobie w nowych sytuacjach i potrafiła znakomicie wykorzystać swoje umiejętności językowe. Przydały się obydwa języki zarówno niemiecki jak i angielski. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Opracowała: Jolanta Waszak


  ZDJĘCIA ZWYJAZDU