mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Aktualności

W tym menu znajdą Państwo najświeższe wiadomości z naszej Szkoły.

Wersja do druku Generuj PDF
Pokaż aktualności z roku:

Zabawa choinkowa

21.01.2020

                                                                 

10 stycznia  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyła się zabawa  choinkowa. Jest ona jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara ,  tańce,  ciekawe stroje, loteria fantowa przygotowana przez Radę Rodziców, poczęstunek. Całą zabawę rozkręcił DJ  który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Po kilku godzinach znakomitej zabawy choinkowej uczniowie opuszczali szkołę wytańczeni, wybawieni, pełni wrażeń i w świetnych humorach. Teraz mogą dalej wypoczywać i bawić się, ponieważ już od poniedziałku rozpoczynają się upragnione ferie zimowe .

15 lat Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia

21.01.2020

  Wójt Gminy Rząsnia i Dyrektor Zespołu -Szkolno Przedszkolnego im.Jana Pawła II w Rząśni wraz z Radą Pedagogiczną zapraszają na Koncert Jubileuszowy z okazji 15. lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej  Gminy Rząsnia. Koncert odbędzie się 26 stycznia (niedziela) o godzinie 17:00 w hali spotrowej  przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząsni.

Szkolny konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

02.01.2020

     <<<< galeria >>>>

    Święta Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny czas. Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy pierwszej gwiazdki i prezentów pod choinką. Przygotowania rozpoczynają się długo przed świętami. Z okazji nadchodzących świąt w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny organizowany we współpracy z Urzędem Gminy w Rząśni. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. 

Główne cele konkursu to:
podtrzymanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych; 
pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych;
prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży;
kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów.
Uczniowie klas IV–VIII, bo do nich adresowany był konkurs, zaprezentowali 23 prace. Przed komisją konkursową stanęło trudne zadanie. Wszystkie prace były przepiękne i wymagały od autorów wiele trudu, pomysłowości i zdolności twórczych. Po długich obradach ustalono wyniki konkursu:
miejsce I – Krzysztof Cimcioch kl. VIIb, Błażej Suszek kl. VIIb
miejsce II –  Zofia Dzbik kl. Vb, Kacper Wieczorek kl. Vb
miejsce III – Wojciech Herczyński kl. VIIb, Paulina Niedbalska kl. VIb
wyróżnienia:
– Maja Bożek kl. IV
– Oliwia Masek kl. VIa
– Maria Herczyńska kl. VIb
Nagrody, ufundowane przez Urząd Gminy w Rząśni, zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły i Sekretarza Urzędu Gminy podczas uroczystego spotkania. Wszyscy pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe upominki.