mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

17.10.2019

   <<< galeria>>>

   W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Walki z Cukrzycą, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Pajęcznie we współpracy z Wójtem Gminy Rząśnia Tomaszem Stolarczykiem, Panią Dyrektor Krystyną Strzelczyk wraz z Gronem Pedagogicznym i uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rząśni, oraz panią dietetyk Natalią Kostrzewą, zorganizowała akcję dotyczącą profilaktyki cukrzycy. Ponieważ jest to choroba dotycząca coraz większej liczby społeczeństwa, a działania profilaktyczne należy rozpocząć jak najwcześniej, w akcję zaangażowali się zarówno uczniowie, jak i przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rząśni.

  W trakcie spotkań z uczniami pani dietetyk Natalia Kostrzewa oraz pracownicy PSSE Pajęczno prowadzili pogadanki na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą cukrzyca. Uczniowie wykonywali kotyliony w kolorze niebieskim, a starsi uczniowie mieli okazję swoje skojarzenia związane z profilaktyką cukrzycy umieścić na samodzielnie zaprojektowanych przypinkach. 
Podsumowaniem działań był przemarsz ulicami Rząśni, a cała akcja miała na celu propagowanie wiedzy na temat tej podstępnej choroby.
Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności